موزه دهکده فرهنگ چتین Nazmiye و Ayhan Çetin وسایل دوران کودکی خود در پروژه موزه روستا ، که در Selçuk تأسیس شد ، با عروسک های دست ساز و مدل های دهکده  یک جا جمع کردند. زوج Çetin تندیس ها و مدل های خود را با تمام آئین های خود در دهکده خود Akviran در دهه 1950 هنگام زندگی ، توصیف می کنند. این یک سفر خوب در گذشته را به بازدید کنندگان خود می بخشد.

با رزرو تور ازمیر به این شهر دیدنی سفر کنید.

مجسمه های موجود در موزه دهکده فرهنگ چتین

مجسمه های موجود در موزه دهکده فرهنگ چتین

نمونه های عروسک ، مدل ها و مجسمه ها در این موزه وجود دارد. اینها زندگی روزمره ، آداب و رسوم و روایات روستاهای آناتولی غربی و بازی های کودکانه فراموش شده را بازگو می کند. همچنین در موزه هایی مانند ، وضعیت جبهه جنگ استقلال ، روستاهای فقیرنشین در پشت جبهه ، کاروان های حمل مواد غذایی و مهمات به جلو ، گاری الیف قرار داده شده است.

گذشته از اینها ، تیم های فولکلور بخش های مختلف آناتولی مانند Silifke ، Ağrı kadın (زن Ağrı) ، Ege kadın (زن Aegean) ، Ege zeybek (Aegean zeibek) ،  شوخی های Nasrettin Hodja مانند “Ye kürküm ye” (پرهای خوب، پرندگان خوب می سازند) ، “Parayı veren düdüğü çalar” ( کسی که فلوت را به لحن می زد) و ترکیب توصیف کننده عصر سنگ در این مدل های کوچک زنده می شود. با رزرو تور ترکیه به این کشور جذاب و ناشناخته سفر کنید.

دهکده موزه دارای چندین بخش است

موزه دهکده فرهنگ چتین دارای چندین بخش است؟

موزه دهکده فرهنگ چتین روستای فرهنگی از دو بخش تشکیل شده است. شما به محض قدم گذاشتن در باغ ، خود را در یک فضای روستای واقعی می یابید. اگر نمی دانستید که آنها غیر واقعی هستند ، هنگام زوم کردن ، فکر می کنید که به یک روستای واقعی رسیده اید. زنان روستایی که پشم می بافند ، در یک اتاق فرش می بافتند ، استادانی که در اتاق دیگری آهنگری می کنند؛ در اتاق دیگر ، دستگاه های قلاب ، آهنگرها و … این مدل ها در اندازه واقعی باعث می شوند بازدیدکنندگان با استفاده از سیستم صدای صوتی فعال ، یک به یک آن ها را تجربه کنند.

بخش داخلی که بخش دوم موزه را تشکیل می دهد نوعی سردرگمی دیگر را در افراد ایجاد می کند. آداب و رسوم و احادیثی از قبیل خواستگاری ، عروسی ، نامزدی ، اعزام نظامی.

خریدن قربانی ، ضربه زدن به بطری ، بازی خرس ، ختنه کردن و برخی از مناسک متعلق به آناتولی مانند ساخت ماشین و اسباب بازی از سیم ، گله گوسفند ، شخم زنی ، فرآوری محصولات زراعی ، شکار ، آرد سازی ، آهنگری ، لوله کشی ، ساخت یا فروش ظروف سفالی ، مزرعه ، آماده سازی زمستانی زنان ، سر بریدن گوسفند ، شیردوشی گوسفند ، فرش و قالی بافی ، خرید از پدل ، خرید از کاروان ، مساجد و حمل آب به خانه ها با تمام جزئیات آنها پردازش می شود.

 

موزه دهکده فرهنگ چتین 2

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *