حتی در ترانه ها نیز از دریای کوردون یاد شده است که مکانی در ازمیر است که همه از آن لذت می برند. کوردونبویو ، جایی که ازمیر به دریا می پیوندد ، جایی که می توانید غروب خورشید را تماشا کنید یا در طول تابستان و بهار روی چمن ها دراز بکشید و از جمله نمادهای ازمیر است. منطقه چمنزار که از میدان Gündoğdu در کوردون شروع می شود ، محل ملاقاتی است که در آن جوانان گرد هم می آیند تا آهنگی بنوازند، چیزی بنوشند و معاشرت کنند.

درشکه ها در نزدیکی میدان Cumhuriyet نمادهای این منطقه هستند. این درشکه ها علاوه بر کوردون تا ساعت 23:00 در Karşıyaka نیز خدمات ارائه می دهند. همچنین می توانید از بندر کشتی در کردون به یکی دیگر از مناطق زیبای ازمیر ، Karşıyaka ، با یک کشتی بروید.با رزرو تور ازمیر به این شهر دیدنی سفر کنید.

 

زندگی تجاری ازمیر را در موزه تاریخ تجارت دریای کوردونبویو ببینید

زندگی تجاری ازمیر را در موزه تاریخ تجارت دریای کوردونبویو ببینید

موزه تاریخچه بازرگانی در اتاق بازرگانی ازمیر در Pasaport، طرفداران تاریخ را با هویت شهر ، تاریخچه آن با تجارت و فرهنگ و آثار باستانی زندگی تجاری قدیمی آشنا می کند. کارهای دستی استادان را در فروشگاه وزارت فرهنگ پیدا کنید

شما می توانید محصولات منحصر به فرد تولید شده در چهار گوشه ترکیه را در فروشگاه سنتی صنایع دستی (GESİM) که توسط وزارت فرهنگ و جهانگردی ، جنب اتاق بازرگانی ازمیر در Pasaport اداره می شود ، پیدا کنید. فرش های دستباف ، محصولات چوبی ، شیشه ، سرامیک ، آلات موسیقی مینیاتوری ترکی ، چهره های عروسکی سایه به همراه جواهرات نقره و مواد تزئینی در این فروشگاه به فروش می رسد.

میدان Cumhuriyet، نقطه شروع کوردون

میدان Cumhuriyet، نقطه شروع کوردون

این میدان که نمایشگاه مجسمه سازی قاضی ، یکی از آثار باستانی نماد ازمیر ، در آنجا برگزار می شود و بوستان های Cumhuriyet ، Şehit Nevres و Gazi Osman Paşa و خیابانهای آتاتورک و itehit Fethi Bey با هم پیوند خورده اند ، یکی از مهمترین میادین ازمیر است. هتل های پنج ستاره ، اداره پست ، بندر کشتی Pasaport  در اطراف آن وجود دارد و مراسم رژه در روزهای تاریخی ازمیر و تعطیلات ملی  و کنسرت هایی در این میدان برگزار می شود.

گوندرغدو ، دروازه Alsancak به کوردون

گوندرغدو ، دروازه Alsancak به کوردون

از میدان گوندرغدو  به عنوان دروازه ی محله گوندرغدو Alsancak به کوردون نیز یاد می شود. این مکان بعد از محله گوندرغدو واقع شده است ، جایی که فروشگاه های مجلل لباس ، بانک ها ، کافه ها و بارها ، رستوران ها در آنجا وجود دارند. این میدان مکانی است که شما شاهد زندگی خیابانی در ماه های تابستان و بهار خواهید بود. Cumhuriyet Ağacı Heykeli (مجسمه درخت جمهوری) که توسط Ferit Ozşen در سال 2002 ساخته شده است برای هشتادمین سالگرد تأسیس جمهوری ساخته شده است. شما می توانید درشکه ها را از ایستگاه در میدان گوندرغدو بگیرید. با رزرو تور ترکیه به این کشور جذاب و ناشناخته سفر کنید.

پیاده روی در کوردونبویو

پیاده روی در کوردونبویو

شما می توانید درمنطقه از Pasaport تا بندر در کوردونبویو ، که شاداب ترین خط ساحلی ازمیر است ، قدم بزنید. می توانید بر روی چمن های کنار میدان گوندوغدو بنشینید یا برای استراحت در کافه ها یا بارهای مختلف در کنار دریا بنشینید.

از موزه آتاتورک دیدن کنید

موزه آتاتورک در کوردون ، یکی از مهمترین موزه های ازمیر ، یکی از موزه هایی است که کاملاً باید از آن بازدید کنید. ساختمان موزه در خیابان کردون – آتاتورک یکی از نمونه های زیبای شکل نئوکلاسیک قرن نوزدهم است.

موسس جمهوری ترکیه ، مصطفی کمال آتاتورک هر بار که از ازمیر در سال های 1930 – 1934 بازدید می کرد در این خانه ماند.

با درشکه یک سفر نوستالژیک در کوردون انجام دهید

با درشکه یک سفر نوستالژیک در کوردون انجام دهید

درشکه ها ، که در آغاز قرن نوزدهم در ازمیر توسط انگلیسی ها و فرانسوی ها مورد استفاده قرار می گرفتند ، به مرور زمان محبوبیت پیدا کردند و وسیله نقلیه اساسی خوش گذرانی در کوردون (Kordon Sefası) بودند.

درشکه هایی که از ایستگاه جلوی مرکز خرید کوناک پیر(Konak Pier) خارج می شوند ، در طول روز بین کوناک پیر – بندر Alsancak خدمات ارائه می دهند. همچنین می توانید علاوه بر این مسیر کوتاه ، در مناطق توریستی شهر نیز گشت و گذار کنید. می توان از بلوارهای مورد علاقه Alsancak عبور کرد ، در Kültürpark گشت و گذار کرد و از مکان های تاریخی بسیاری از جمله کلیسای Ayavukla ، خیابان هتل ها ، Agora ، Kemeraltı و Clocktower با درشکه با تورهای شهری شامل خطوط تاریخی در Alsancak ، Konak و Basmane و Kültürpark بازدید کرد.

خوراک های لذیذ ازمیر را بچشید

همچنین می توانید در ساحل Karşıyaka ، جایی که می توانید با کشتی یا از طریق مسیر زمینی به آنجا بروید ، پیاده روی کنید. می توانید یک سفر شادی را بین بندر کشتی Karşıyaka و Bostanlı انجام دهید.

شما می توانید وقت خود را از صبح تا اواخر شب در آنجا بگذرانید ، زیرا کوردون منطقه ای است که با فروشگاه های غذا و نوشیدنی معروف است. می توانید روز خود را در یک سالن صبحانه شروع کنید و در خیابان Kıbrıs Şehitleri در پشت ساحل خرید کنید. دوباره می توانید در رستوران های ماهی در کردون شام بخورید و تا اواخر شب در مکان های تفریحی تفریح کنید.

از نمایشگاه ها در گالری هنر آرکاس در کوردون دیدن کنید

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

از نمایشگاه ها در گالری هنر آرکاس در کوردون دیدن کنید

خیابان 1380 شماره: 1 Alsancak

مرکز هنر Arkas در ساختمان کنسولگری فرانسه در کوردون 1 واقع شده است. این مرکز به صورت دوره ای در حال ارائه مجموعه های ویژه است.

در مرکز فرهنگی فرانسه استراحت کنید

مرکز فرهنگی فرانسه در آلسانکاک بزرگترین مرکز فرهنگی خارجی در ازمیر است. یک سالن تئاتر دارد و آموزش های زبان فرانسه و فعالیت های فرهنگی در این مرکز انجام می شود. یک رستوران زیبا و یک کافه کوچک در باغ این مرکز فرهنگی وجود دارد که نمایشگاه های نقاشی ، مصاحبه و نمایشگاه دیگر در آنجا را برپا می کنند.

خرید در Kıbrıs Şehitleri

شما می توانید شاهد زندگی زنده این شهر در inckinci Kordon ، کوچه پشتی Kordon ، و در خیابان Kıbrıs Şehitleri باشید. شما می توانید علاوه بر فروشگاه های فست فود در خیابان Kıbrıs Şehitleri ، شیرینی فروشی هایی را نیز پیدا کنید که در آنها غذاهای سنتی ازمیر ، boyoz و sübye را بخورید.

شرکت در نمایشگاهی در مرکز فرهنگ ایتالیا در کوردون

فرهنگسرای ایتالیا در خیابان Kıbrıs itehitleri در Alsancak به عنوان مکانی در نظر گرفته شده است که علاوه بر آموزش زبان ایتالیایی ، فعالیت های فرهنگی ، نمایشگاه های نقاشی نیز در آن برگزار می شود.

موزه و گالری هنری Selçuk Yaşar

آدرس: بلوار Cumhuriyet ، شماره 252، Alsancak

ساعات باز کردن: دوره تابستان: 10:00-18:00 (در تعطیلات آخر هفته بسته است)) / دوره زمستان: 10:30-18:30 ، شنبه: 12:00-18:00 (یکشنبه  بسته است)

این موزه در سال 1985 توسط تاجر ازمیر Selcuk Yasar در یک عمارت قدیمی ازمیر افتتاح شد. این اولین گالری خصوصی ترکیه است. طبقه همکف گالری است ، در حالی که طبقه بالا برای نمونه های دائمی موزه است. بخش بزرگی از موزه دارای تصاویری از مجموعه Selçuk Yaşar است و همچنین نقاشی هایی نیز وجود دارد که برنده مسابقه نقاشی DYO شده است که از سال 1967 برگزار می شود.

موزه شادی و طنز

آدرس: Yüzbaşı aferafettin Bey Sokak، شماره 9، Alsancak

ساعات باز: 10:00-19:00

بازدید رایگان

این موزه که توسط شهرداری کوناک تهیه شده ودر یک عمارت قدیمی بازسازی شده در Alsancak ، در سال 2012 افتتاح شد. آن با آرامش خاصی توسط کسانی طراحی شده است که نمایانگر طنز ترکیه هستند. در این موزه آثار افراد پیشرو در طنزهای ترکیه ، از جمله Eflatun Nuri و Güngör Kabakçıoğlu بایگانی شده است. برای دانش آموزانی که علاقه مند به کاریکاتور هستند ، کارگاه هایی نیز برگزار می شود. کتابخانه موزه، طنز ترکیه و جهان را به صورت نوشتاری و بصری در كتاب ها ، آلبوم ها ، كاتالوگ ها ، بروشورها ، مجلات ، سوابق ، افسرها و غیره برای محققان نشان می دهد.

در فروشگاه موزه، نقشه های یادگاری با شخصیت های طنز نمادین روی آنها قرار دارد. این موزه با چند قدم از یکی از شلوغ ترین مکان های آلسانکاک ، خیابان کبریس Kıbrıs Şehitleri فاصله دارد.

موزه ماسک ازمیر کوردون

موزه ماسک ازمیر کوردون

آدرس:  سوکاک 1448 ، شماره: 22 ، آلسانکاک

ساعات بازدید: 10:00-19:00

موزه دوشنبه ها تعطیل است.

بازدید رایگان.

یکی از موزه های بوتیک که توسط شهرداری کوناک افتتاح شده است ، از دو طبقه به استثنای طبقه همکف تشکیل شده است. در طبقه همکف یک کافه تریا و استراحتگاه وجود دارد ، طبقه اول ماسک های قومی و طبقه دوم عکس های آناتولی ، برگه های نشان ، گالری و کارگاه است.

درابتدا كساني كه از بخش مارك موزه را بیرون می آیند ، ماسك هاي آتاتورك ، Mehmet Akif Ersoy ، Ismet Inönü ، Aşık Veysel ، Nazım Hikmet ، Atilla İlhan و ديگران وجود دارند. در تالار آناتولی پیکس ماسک های Kalo Gağan و Kose Geli وجود دارد که هنوز هم در مراسم و لباس ها از آن استفاده می شود.  کارگاه آن ها آموزش می دهد.

بازدید از قطارها در موزه TCDD و گالری هنر

بازدید از قطارها در موزه TCDD و گالری هنر

اگر Kordon را تا انتهای آن دنبال کنید و از بندر عبور کنید ، منطقه مهمی از راه‌آهن ها را در ازمیر پیدا خواهید کرد. شما می توانید در این منطقه از سازه ایستگاه  قطار آلسانکاک در موزه متعلق به راه آهن دولتی که یکی از مهمترین آثار میراث فرهنگی ما است بازدید کنید. این موزه یک بنای سنگی با دو طبقه است و از نوع سازه لووانتین از قرن 19 است.

اشیاء ، اسناد و مقالات ، عکس هایی ازخط Aydın Kasaba ، مکانی که ساخت راه آهن در کشور ما آغاز شد ، از سایر ایستگاه های منطقه ، خط و قطار در این ساختمان که توسط راه آهن دولتی بازسازی شده است به نمایش گذاشته شده است. این موزه که توسط علاقمندان به قطار و راه‌آهن بازدید می شود ، هر روز به جز یکشنبه ها قابل بازدید است.

موزه موسیقی و کتابخانه صدا – MUZIKSEV

آدرس: Atatürk Caddesi، Alsancak

ساعات بازدید:

1 مه-31 آگوست

دوشنبه تا جمعه: 10:00-18:00

شنبه: 10:00-15:00

1 سپتامبر – 30 آوریل

سه شنبه تا جمعه: 10:00-18:00

شنبه-یکشنبه: 10:00-15:00

موزه موسیقی و کتابخانه صدا (MUZIKSEV) در خانه ای قدیمی در ازمیر واقع در ایستگاه Alsancak است و در سال 2006 افتتاح شد. این تنها موزه از این نوع در کشور ما است.

این موزه ای است که در آن از یادداشت ها و کتاب های ارزشمند آهنگسازان مدرن ترکیه در موسیقی نگهداری می کنند و مکانی که در آن افرادی که در حال آموزش موسیقی هستند، موسیقی شناسان و هر کسی که علاقه مند به موسیقی باشد ، می توانند از آن بهره مند شوند. در این موزه مجموعه موسیقی سنتی ترکیه به نمایش گذاشته شده است. در منطقه نمایشگاه MUZIKSEV ، تزیینات و لباس های سفری 29 ساله جشنواره بین المللی ازمیر دیده می شود و می توان اپرا از این جشنواره را تماشا کرد.

شرکت در یک کنسرت در Havagazı Fabrikası  (کارخانه های گاز)

Havagazı Fabrikası  یکی از میراث مهم صنعتی این شهر است ، جایی که سینمای هوای آزاد و کنسرت های روی چمن در طول ماه های تابستان برگزار می شود. Havagazı Fabrikası ، ساخته شده توسط Laidloux و پسرانش از Glasgow در سال 1862 برای ارائه خدمات در سال 1867 افتتاح شد. این ساختمان توسط شهرداری ازمیر در سال 2007 بازسازی شد. امروزه ، رستوران  و کافه در ساختمان ، بازدید کنندگان خود را در یک محیط آرامش بخش سرگرم می کند.

از کلیسای Aya Fotini کوردون دیدن کنید

از کلیسای Aya Fotini کوردون دیدن کنید

این تنها کلیسای ارتدوکس در Alsancak و در خیابان 1374 واقع شده است. این کلیسا که در روزهای ویژه برای عبادت آزاد است ، خدمات خود را در سال 1739 به عنوان کلیسای هلندی آغاز کرد. پس از آتش سوزی در سال 1905 ، تعمیر شد. کلیسای معروف با این نام در کلیسای ارتدکس یونان در خیابان Frenk قبل از سال 1922 بود. این کلیسا در هنگام آتش سوزی فرو ریخت.

از کلیسای سنت جان اونجیلیست(John Evangelist) دیدن کنید

ساخت کلیسای انگلیسی در آلسانکاک در سال 1899 به پایان رسید و در سال 1902 افتتاح شد. هنگام ساخت ساختمان کنسولگری انگلیس ، مکان کلیسا خریداری و به کنسولگری اختصاص یافت. این کلیسا در خیابانMahmut Esat Bozkurt قرار دارد.

از کلیسای سنت Rosaire Dom بازدید کنید

کلیسای کاتولیک در خیابان 1481 در Alsancak. اولین بنایی که در سال 1850 ساخته شد که توسط کاهنان دومینیکن در سال 1904 تخریب و بازسازی شد.

از کلیسای سانتا ماریا دیدن کنید

این کلیسا در Pasaport به مریم مقدس اختصاص داشت.

از کلیسای جامع سنت جان کوردون دیدن کنید

از کلیسای جامع سنت جان کوردون دیدن کنید

ساخت کلیسای جامع کاتولیک در بلوار Şehit Nevres در Alsancak در سال 1862 آغاز شد. این کلیسا که در سال 1874 افتتاح شد توسط جامعه کاتولیک و معترض مورد استفاده قرار می گرفت.

 

از مسجد Alsancak Hocazade کوردون دیدن کنید

از مسجد Alsancak Hocazade کوردون دیدن کنید

این مسجد که در گوشه بلوار Şair Eşref و بلوار Ali Çetinkaya واقع شده است توسط Hocazada Ahmet Ragıp Ozmcü ساخته شده است. این مسجدی که در سال 1950 افتتاح شد به عنوان مسجد Hocazade نامیده می شود. این یکی از مساجد پروتکل شهر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *