شهر باستانی افسوس ، یکی از مشهورترین شهرهای دوران باستان ، در بندری که رودخانه Küçük Menderes ()به درون دریا می ریزد پیدا شد. Selçuk به دلیل قرار داشتن در مرکز یک چهارراه مهم تجاری با راه های ارتباط با شرق ، به دلیل داشتن زمین های حاصلخیز و مناسب کشاورزی ، به یک شهر مهم تبدیل شد و به این دلیل یک مرکز مذهبی مهم در دوره مشرکین و دوره مسیحیت  بوده است.

دوران مسیحیت بسیاری از چهره های مشهور تاریخی مانند آرتمیدوروس ، که اثری مهم در تفسیر رویاها نوشت، شاعرانی مانند کالینوس و هیپوناکس، پزشکان سورانوس و روفوس، فیلسوف هراکلیتوس، نقاش پارسیوس و دستور زبان نویس زنودوتوس در افسوس زندگی می کردند. با رزرو تور ازمیر به این شهر دیدنی سفر کنید.

آثار باستانی کشف شده در شهر باستانی افسوس

آثار باستانی کشف شده در شهر باستانی افسوس

آثار باستانی که اخیراً در هویوک ها (تپه ها) در Arvalya و Çukuriçi یافت شده ، نشان می دهد که تاریخ افسس به 6000 سال بعد از میلاد مسیح  دوره کلکیتی باز می گردد. کاوش های موجود در تپه آیاسولوک شهرک مسکونی از اوایل دوره برنز را آشکار کرد. بنابراین ، افسوس باستان برای اولین بار در تپه آیاسولوک قرار داشت. نخستین بار توسط قبایل هیتی و آناتولی در آنجا مستقر شده بودند ، زیرا افسوس در لوحهای میخی شکل هیتی با نام آپاساس ذکر شده است.

جغرافیدانان باستان Strabo و Pausanias ، شاعر Kallions ، و مورخ هرودوت ادعا می کنند که افسوس توسط Amazons تأسیس شده است و اینکه قبایل بومی منطقه ، Carian ها و Lelegians بودند. مانند مهاجران در جاهای دیگر حوضه مدیترانه ، آندروکلوس و مردانش در حدود 1050 سال قبل از میلاد به آناتولی رسیدند و در افسوس و مجاورت آن را مستقر شدند. کریمریایی ها با تخریب معبد آرتمیس ، در قرن هفتم قبل از میلاد در 560 قبل از میلاد به این مستعمره  تحت حاکمیت لیدیا حمله کردند و افسوسی ها شروع به سکونت در منطقه اطراف معبد آرتمیس کردند.

شهر باستانی افسوس توسط چه کسی بنا شد؟

شهر باستانی افسوس توسط چه کسی بنا شد؟

شهر باستانی افسوس که ویرانه های آن امروز قابل رویت است توسط لیسیماخوس ، یکی از ژنرال های اسکندر بزرگ ، در 300 سال قبل از میلاد تاسیس شد. شهر افسوس به  تپه آیاسولوک بازگشت ، که در آن زمان اولین شهرک آن بود. ترک ها این شهر را در سال 1304 فتح کردند و پس از بخشی از سرزمین های عثمانی به آنجا رسید. نام شهر آیاسولوک در سال 1914 برای یک دوره پس از جنگ استقلال ترکیه به Selçuk تغییر یافت. این شهر Akıncılar نامیده شد. در سال 1957 ، سلچوك به یك شهر در استان ازمیر تبدیل شد.

با رزرو تور ترکیه به این کشور جذاب و ناشناخته سفر کنید.

شهر باستانی افسوس

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

در شهر باستانی افسوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *