دشت بوزداف در 22 کیلومتری شمال بیرگی ، 2157 متر ارتفاع و 1150 متر بالاتر از سطح دریا در فلات  واقع شده است. این نام را از یکی از بلندترین کوه های آناتولی غربی ، بوزداق گرفته است. این کشور در جهت شرقی و غربی به طول 170 کیلومتر بین Küçük Menderes و دشت Gediz امتداد دارد و خانه بسیاری از گیاهان بومی است. با رزرو تور ازمیر به این شهر دیدنی سفر کنید.

آب و هوای دشت بوزداف

آب و هوای دشت بوزداف

بوزداق یک بهشت طبیعی با هوا و آب  تمیز در میان درختان بلوط و کاج است. چشمه آب Mermeroluk و بهاری در این جنگل از مناطق تفریحی مهم است. این فلات مکانی است که اغلب در طول سال توسط کوهنوردان و دوستداران طبیعت بازدید می شود.

این شهر توسط لیدیان های باستان تأسیس شده و Tmolos نامیده می شد. با توجه به موقعیت جغرافیایی ، تصور می شود در آن زمان به عنوان ایستگاه پلیس مورد استفاده می گرفت. بوزداق ، پس از لیدیان ها تحت سلطه ایرانی ها و بیرگی قرار گرفت. بوزداق ، پارک Çınarlı ، مرمر اولوک ، پارک Şelale و چشمه کیرک به لطف مناطق پیک نیک آن بیشترین استقبال مردم را تابستان دارد. مشخص است که سلطان محمد فاتح از معلم خود Molla Gürani در پارک Çınarlı که به نام درختان صد ساله اش نامگذاری شده است ، درس یاد می گرفت. همچنین ویرانه های یک مدرسه قدیمی در این محله وجود دارد.

مهاجرت مردم دشت بوزداف در فصول سرد سال

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

مهاجرت مردم دشت بوزداف در فصول سرد سال

آنجا سه منطقه اسکی و آسانسور در مرکز اسکی بوزداق وجود دارد. در انتهای شمالی فلات ، ناحیه Kırkoluk که 4 کیلومتر با بوزداق فاصله دارد ، یک منطقه تفریحی است که روزانه پذیرای بازدیدکنندگان است. در مقایسه با دشت های اطراف ، دمای آن در تابستان و زمستان کمتر است. با رزرو تور ترکیه به این کشور جذاب و ناشناخته سفر کنید.

فلات بوزداق در فاصله 28 کیلومتری Ödemiş و 140 کیلومتری ازمیر قرار دارد. بخش جنوبی فلات نیز به عنوان فلات Elmabağı معروف است. علاوه بر Elmabağı ، محله Ovacık نیز در آنجا وجود دارد که معمولاً با نام Tekke شناخته می شود. در ماه های زمستان مردم از بوزداق به بیرگی مهاجرت می کنند. بنابراین جمعیتآن در زمستان و تابستان متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *