موزه هنرهای اسلامی و ترکی (Türk ve Islam Eserleri Müzesi) بینشی جذاب از پیچیدگی و عمق این هنرهای سنتی ارائه می دهد. آن در یک ساختمان واقع شده است که زمانی خانه پارگالی ابراهیم پاشا ، وزیر اعظم  سلیمان بزرگ در قرن شانزدهم  بود. محلی که به عنوان ابراهیم پاشا سارایی (کاخ ابراهیم پاشا) شناخته می شود ، یک بنای باشکوه است که از اتاق های تاریک و خنک تشکیل شده است و در اطراف حیاط باغ مرکزی واقع شده است. این بنا  از آتش سوزی  که بسیاری از اقامتگاه های عثمانی دیگر شهر را ویران کرد جان سالم به در برد  ، اگرچه بخش هایی از آن با سنگ بازسازی شده است.

این مجموعه چشمگیر شامل یک گالری هنری اسلامی است که نمونه های خوبی از خوشنویسی در هنر اسلامی ، نقاشی های هنری اسلامی ، هنر انتزاعی اسلامی و هنر معاصر اسلامی است. همچنین یک بخش نگاری جذاب وجود دارد که شامل اطلاعاتی درباره زندگی آناتولی است.

تماشای چه چیزهایی را نباید در موزه هنرهای اسلامی و ترکی از دست داد؟

تماشای چه چیزهایی را نباید در موزه هنرهای اسلامی و ترکی از دست داد؟

حتماً یکی از فرشهای دستباف اوساک آناتولی را ببینید که در بخش فرش موزه( یکی از بهترین مجموعه های فرش در جهان) واقع شده است. آثار نمایشی از دوره Selçuk مهارت بالایی را نشان می دهد و شامل کاشی های دیواری و منبت کاری های چوبی است که به نظر می رسد در سبک عثمانی تأثیر گذاشته است.با انتخاب تور استانبول از این مکان دیدن نمایید.

یک مجموعه جذاب از هنرهای عامیانه Yörük (عشایر ترکیه) وجود دارد که شامل چادرهای مورد استفاده عشایر است که در طبقه زیرزمین واقع شده است. آن جا  دری بزرگ که از مسجد بزرگ در Cizre (در جنوب شرقی ترکیه) نجات یافته، وجود دارد که قدمت آن به سال 1155 باز می گردد. همه ی اینها در موزه هنرهای اسلامی و ترکی هستند.

قیمت بلیت موزه هنرهای اسلامی و ترکی استانبول چند است؟

قیمت بلیت موزه هنرهای اسلامی چند است؟

زمان آخرین باز شدن ، هزینه ورودی موزه هنرهای ترکی و اسلامی 20TL بود. چگونه می توانم به موزه هنرهای ترکی و اسلامی بروم؟ این موزه نزدیک به سایر مکانهای دیدنی مهم استانبول ، مانند مسجد آبی ، هاگیا سوفیا ،  بازار آراستا و مخزن باسیلکا قرار دارد. نزدیکترین ایستگاه تراموا سلطان احمد است.

موزه هنرهای اسلامی چه زمان هایی باز است؟

ساعت کاری موزه هنرهای اسلامی از سه شنبه تا یکشنبه 9 صبح تا 5 عصر بود ، اما لطفا توجه داشته باشید که این موزه به دلیل کارهای اساسی مرمت در حال حاضر بسته شده است و قرار است در سال 2015 باز شود.

مطالب مرتبط : تور ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *