در بالای  تپه دیدنی استانبول ، کاخ موزه توپکاپی ، نمادی از استانبول قرار دارد. در بالای قابل رویت ترین تپه استانبول ، کاخ توپکاپی ، نماد شهر است. در تاریخ غنی ، رو به انحطاط و فرورفته ، این امکان را به بازدید کنندگان می دهد تا بطور دقیق تر با سلاطین امپراتوری عثمانی آشنا شوند. این بنا در سال 1461 توسط مفتح فاتح ساخته شد و  خانه سمبلیک و سیاسی امپراتوری عثمانی باقی ماند تا اینکه سلطان Abdülmecid اول قلمرو امپراتوری را به کاخ دولمبهچه در سال 1853 منتقل کرد. در طی چهار قرن  میزبان 22 سلاطین مختلف و خانواده های آنها بود.

معرفی کاخ موزه توپکاپی

 

سقوط امپراتوری عثمانی و کاخ موزه توپکاپی

پس از سقوط امپراتوری عثمانی و ایجاد جمهوری ترکیه در سال 1924 به موزه تبدیل شد و دیدن آن برای هر توریستی که از استانبول دیدن می کند ، ضروری است. این مجموعه از چهار حیاط مختلف و نمایشگاه های مختلفی همچون گنجینه ، اسلحه ، مجموعه ساعت ، كفتان ، پرتره و یادگارهای مقدس پیامبران ساخته شده است. با رزرو تور استانبول از این مکان دیدن نمایید.

حقایق شگفت انگیز در مورد کاخ توپکاپی

با کاهش امپراتوری عثمانی ، تعداد اودالیس ها (صیغه ها در امپراتوری حرم) افزایش یافت و در زمان سلطنت عبدالعزیز (1861- 1861) به عدد 809 رسید. آنها اغلب از جورجیا یا قفقاز آورده می شدند یا در مجارستان ، لهستان و ونیز اسیر می شدند.

برخی می گویند که سقوط امپراتوری عثمانی تا حدودی به دلیل جنون رخ داده است که برادران جوان سلطان برای جلوگیری از جنگ جانشینی در قفس (واقع در بخش حارم) زندانی شدند.  وقتی نوبت به دست گرفتن تاج و تخت رسید ، به نظر می رسد چندین نفر از سال های حبس دیوانه شده و بعداً ترور شدند.

موزه توپکاپی اکنون پربازدیدترین موزه استانبول است که سالانه تقریباً سه میلیون بازدید کننده از آن بازدید می کند. این بدان معنی است که صف ها اغلب می توانند بسیار زیاد باشند ، به ویژه برای دیدن خزانه داری و اتاق یادگارهای پیامبر.

سقوط امپراتوری عثمانی و کاخ موزه

 

آنچه را که در کاخ موزه توپکاپی استانبول نباید از دست داد

الماس Spoonmaker

این الماس 86 قیراطی که در بخش گنجینه ها به نمایش گذاشته شده است ، به عنوان پنجمین الماس بزرگ جهان شناخته می شود. تصور می شود که این نام را به این دلیل به خود اختصاص داده است زیرا توسط یک ماهیگیر پیدا شده است که فکر می کند شیشه است و آن را فقط با سه قاشق در بازار جواهرات عوض کرد.

کاشی های ایزنیک

شما می توانید با بهترین کیفیت کاشی های دست ساز ایزنیک در کل استانبول در بخش حرم کاخ ، که زمانی محل سکونت خصوصی سلاطین عثمانی و خانواده های آنها بود ، روبرو شوید. با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید

آنچه را که در توپکاپی استانبول نباید از دست داد

 

هزینه ورودی کاخ توپکاپی چقدر است؟

هزینه ورودی کاخ توپکاپی برای هر نفر 40 لیر ترکیه است. برای بازدید از حرم ، 25  لیر ترکیه اضافی برای هر نفر گرفته می شود. ورود به کاخ توپکاپی برای کودکان زیر 12 سال رایگان است و ورود به حرم برای افراد زیر 6 سال رایگان است. ورود موزه برای افرادی که دارای 72 ساعت جواز موزه هستند رایگان است.

هزینه ورودی کاخ توپکاپی چقدر است؟

 

چقدر زمان برای بازدید نیاز دارم؟

از آنجا که چهار حیاط مختلف و هفده نمایشگاه مختلف وجود دارد شما می توانید به راحتی حداقل سه ساعت را  در این مکان بزررگ بگذرانید ، بنابراین حتما نقشه ورودی کاخ توپکاپی را در ورودی دریافت کنید.

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

چگونه می توانم به کاخ موزه توپکاپی بروم؟

در موقعیتی خوب در شهر قدیمی واقع شده است و فقط یکپیاده روی کوتاه از ایستگاه تراموا Gülhane یا Sultanahmet دارد. هتلهای متعددی در نزدیکی کاخ توپکاپی وجود دارد که شامل چهار فصل در Sultanahmet و Armada Sultanahmet است.

چقدر زمان برای بازدید نیاز دارم؟

 

ساعات باز شدن کاخ توپکاپی چیست؟

بین آوریل و نوامبر بین 9 صبح تا 4:45 بعد از ظهر باز است.

بین نوامبر و آوریل تا 6:45 بعد از ظهر باز است. هر روز به جز سه شنبه ها باز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *