مسجد سلیمانیه که در بالای سومین تپه تاریخی استانبول ساخته شده است یکی از بزرگترین مساجد این شهر است.

مسجد سلیمانیه که در بالای سومین تپه تاریخی استانبول ساخته شده است یکی از بزرگترین مساجد این شهر است.

مسجد سلیمانیه

اندازه واقعاً حیرت انگیز Süleymaniye Camii (مسجد سلیمانیه) یکی از ویژگی های بارز آن است – که توسط معمار افسانه ای ، میمار سینان ساخته شده است که به عنوان یکی از شاهکارهایش شناخته می شود و بزرگترین طراحی آن است. نه تنها اندازه آن چشمگیر است (گنبد مرکزی با ارتفاع 47 متر) ، بلکه قسمت داخلی نیز به زیبایی تزئین شده است.  فضا و نور آن بر شبه گنبدهای تکیه گاهی شمال غربی و جنوب شرقی و فضاهای قوس دار باستانی در جنوب غربی و شمال شرقی تاکید دارد. با انتخاب تور استانبول از این مکان دیدن نمایید.

مسجد سلیمانیه

 

تاریخچه مساجد سلیمانیه

ساخت آن هشت سال طول کشید و در سال 1557 برای  احترام به سلطان سلیمان بزرگوار به پایان رسید. مسجد زیبای سلیمانیه یک تکریم مناسب برای سلطان و معمار است. سلیمان طولانی ترین سلطان سلطنت امپراتوری عثمانی بود (1566-1520) و به دلیل هماهنگی و عدالت تحت فرمانروایی اش  به عنوان “سلیمان دوم” قلمداد می شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسجد سلیمانیه می توانید “تور با شکوه عثمانی” ما را رزرو کنید و با راهنمای تور حرفه ای از آن دیدن کنید.

گذشته ای آشفته

تاریخچه مسجد سلیمانیه همیشه آسان نبوده است. این بنا در آتش سوزی  سال 1660 ویران شد و هنگامی که توسط معمار ، Fossati (تحت فرمان سلطان مفتح چهارم) بازسازی شد ، به سبک باروک تر تغییر یافت و به طرح اصلی آسیب رساند. در طول جنگ جهانی اول ، حیاط آن به عنوان انبار اسلحه مورد استفاده قرار می گرفت و هنگامی که برخی از مهمات مشتعل شدند ، آتش سوزی دیگری را به وجود آورد. این مسجد تا سال 1956 به طور کامل بازسازی نشده بود.

تاریخچه مساجد سلیمانیه

 

چه چیز دیگری در مجتمع مسجد سلیمانیه وجود دارد؟

همچنین در Sülemaniye Kiylliyesi (مجموعه مساجد) یک مدرسه (مدرسه مذهبی) ، آشپزخانه سوپ ، بیمارستان ، کاروانسرای ، کتابخانه ، بازار و چندین مقبره وجود دارد. برخی از این امکانات امروزه هنوز در حال استفاده هستند.  مقبره های سلیمان بزرگ و همسرش هاسکی هورم (که با نام Roxelana نیز شناخته می شود) قابل توجه هستند. هر دو چشمگیر هستند و با فلزات گرانبها ، سنگ و شیشه رنگ آمیزی شده تزئین شده اند. مقبره معمار ، معمار سینان نیز در اینجا ، در گوشه شمال غربی قرار دارد. با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید

چه چیز دیگری در مجتمع مسجد سلیمانیه وجود دارد؟

 

چه جاذبه های دیگری به مسجد سلیمانیه نزدیک است؟

از آنجا که در شبه جزیره تاریخی و قدیمی قرار دارد ،  به تعدادی از مناظر دیگر از جمله بازار بزرگ، بازار ادویه ، مسجد رستم پاشا و مسجد جدید نزدیک است. حتی مسافت پیاده روی کوتاهی تا کاخ توپکاپی و مسجد آبی  دارد.

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

چگونه به مسجد سلیمانیه برسیم

ساده ترین راه این است که یک تراموا را به Beyazit-Grand Bazaar یا Laleli-University بگیرید ، از آنجا  یک پیاده روی کوتاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *