ستون سنگي تئودوسیوس این تخته سنگی مصری که به خوبی حفظ شده  به صورت یک قطعه سنگ غول پیکر بسیار مناسب آمده است.

ستون سنگي تئودوسیوس

 

کاربرد اولیه ستون سنگي تئودوسیوس

ستون سنگي تئودوسیوس ابتدا در معبد کارناک ساخته شد و پیش از قرار گرفتن در مکان فعلی خود ، به سراسر جهان باستان سفر کرده است. ستون پوشیده از خط هیروگلیف که اکنون در  میدانی در استانبول قرار گرفته است ، در ابتدا بین سالهای 1500-1400 پیش از میلاد در مصر حکاکی شده است.

مطالب مرتبط : تور استانبول

ستون گرانیت قرمز صدها سال در نزدیکی معبد کارناک داشت ، و در اواسط دهه 300 میلادی بود که یک امپراتور رومی با استفاده از ستون هرمی شکل ، از رودخانه نیل به اسکندریه رفت. آثار هنری عظیم فقط چند دهه قبل از انتقال دوباره آن ها، در آنجا ماند. این بار برج سنگی به مکانی در زمان قسطنطنیه منتقل شد که امروزه در آنجا قرار دارد.

همانطور که آهنگ معروف می گوید ، کنستانتینوپول اکنون استانبول است که در آنجا ستون هرمی شکل تئودوسیوس هنوز هم قرار دارد. این ستون به دلیل قدمت هزاران ساله به خوبی قابل ملاحظه است و ستون های هیروگلیف در هر یک از چهار طرف هنوز تیز و واضح هستند. در این نمادها پیروزی خالق ستون (توتموس سوم) در طی نبرد در فرات شرح داده شده است.

مطالب مرتبط : تور ترکیه

اکنون اوبلیسک در یک میدان عمومی بر روی تخته های برنز مستقر است که مرتباً با موسیقی دانان ، هنرمندان ، مجریان خیابانی و گردشگرانی که ندانسته از سفر به برج سنگی غافل می شود، شلوغ است.

کاربرد اولیه ستون سنگي تئودوسیوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *