خیابان استقلال هم مرکز محلی و هم مرکز گردشگری استانبول است. این خیابان قلب شهر است.

خیابان استقلال، قلب تپنده شهر استانبول + تصاویر

 

خیابان استقلال

بسیاری از افراد با  رابطه عشق/تنفر با شلوغی  (خیابان استقلال یا خیابان Istiklal – خیابان ikstiklal Caddesi به زبان ترکی)  دارند که از میدان تاکسیم  تا برج گالاتا راه می روند. اگرچه این خیابان مرکز ضرب و شتم شهر است ، سه میلیون نفری که هر روز از آن عبور می کنند ، می توانند عبور از آن را دشوار کنند. با این حال این خیابان به عنوان بدن استانبول عمل می کند  هرچند که محل های اتصال زنجیرها و فست فود در حال شروع به کم کردن کردن مغازه های قدیمی تر هستند ، اما هنوز اثری از استانبول قدیمی در اینجا وجود دارد.

با انتخاب تور استانبول از این مکان دیدن نمایید.

خیابان استقلال

 

در خیابان استقلال چه چیزی وجود دارد؟

گذشته از مراکز مشهور خرید خیابان استقلال ، جاذبه های جذاب دیگری در خیابان Istiklal وجود دارد. به دنبال سینماهای تاریخی (مانند اطلس ، Beyoglu) ، معابر تاریخی (مانند هازوپولو ، سوریه و Çiçek) ، کلیساها (سنت آنتوان ، سانتا ماریا) ، ساختمان های کنسولگری و گالری های هنری خلاقانه  (لطفاً از SALT Beyoğlu ، ARTER و آپارتمان های Mısır دیدن کنید)و همچنین نمونه های خیره کننده ای از معماری قرن نوزدهم نئو کلاسیک و هنر Nouveau  باشید.

 

چگونه خیابان Istiklal ترکیه مشهور شد

در دوره عثمانی با نام Cadde-i Kebir (خیابان بزرگ) ، هنگامی که جمعیت روشن فکر را به خود جلب کرد ،شناخته می شد . بعداً به محلی برای قدم زدن در لوانتین های فرانسوی تبدیل شد که آن را با عنوان  Grand Rue de Pera می شناختند. پس از ایجاد جمهوری ترکیه ، İstiklal Caddesi (خیابان استقلال) شد.

با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید

چگونه خیابان Istiklal ترکیه مشهور شد

 

چه چیز خاصی در مورد تاکسیم وجود دارد؟

قسمت مسقف خیابان در انتهای شمالی ، میدان تقسیم است ، مکانی که در زمان اخبار و بار دیگر به عنوان مکان بسیاری از تظاهرات و اعتراضات ، به ویژه اعتراضات Gezi Park در سال 2013 می باشد. در داخل آن مجسمه آتاتورک ، بنیانگذار جمهوری ترکیه قرار داده شده است، و برای بسیاری از افراد یک نقطه نمادین است.

چه چیز خاصی در مورد تاکسیم وجود دارد؟

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

فروشگاه های قدیمی  خیابان استقلال کدام ها هستند؟

متأسفانه ، افزایش قیمت اجاره و توسعه گسترده، برخی از قدیمی ترین مغازه های بازمانده را تحت تاثیر قرار می دهد و هنگامی که آن را با عکس های خیابان خیابان Istiklal مقایسه می کنید ، بسیار تغییر کرده است. این خیابان در حال حاضر سینمای تاریخی Emek ، İnci Patisseriei ، داروخانه Rebul ، و فروشگاه های Robinson Crusoe را از دست داده است – که در سال های اخیر مجبور به بستن یا جابجایی آنها شده اند.

یکی از جالب ترین شیرینی فروشی های قدیمی ، مارکیز ، هنوز هم دارای فضای داخلی با تزئینات هنری  و دو تابلو دیواری faïence ساخته شده در فرانسه است ، اما اکنون یک رستوران فست فود (نسبتاً استاندارد) است.

در خیابان Istiklal کجا غذا بخوریم

گزینه های غذایی خیابان Istiklal به ظاهر بی پایان است – از غذاهای  ارزان خیابان مانند صدف پر شده ، simitها و pilaf  تا برخی از بهترین رستوران های استانبول مانند موارد دلخواه ما:  Yeni Lokanta and Ece No.9.

فروشگاه های قدیمی  خیابان استقلال کدام ها هستند؟

 

برخی از فروشگاه های کتاب در Istiklal چیست؟

چندین کتابفروشی به زبان انگلیسی و دست دوم از جمله هومر کیتابوی ، ترکواز کیتابوی ، Eren Kitabevi ، Arkeopera ، Denizler Kitabevi و Robinson Crusoe (اکنون در SALT Beyoglu) وجود دارد که ارزش دیدن آنها را دارند.

زندگی شبانه در خیابان استقلال چگونه است؟

Beyoglu (منطقه پیرامون استقلال) هرگز نمی خوابد و پرمخاطره ترین مقصد زندگی شبانه در شهر است. از کافه های زیرزمینی دانش آموزی  گرفته تا میخانه های فانتزی در پشت بام ، و از تکنو زیرزمینی گرفته تا موسیقی سنتی ترکی ، همه اینها را دارد. کافه های مورد علاقه ما شامل مکان الکس ، پروپاگاندا و مونفریت است. اما ، همیشه می توانید در خارج از خانه بمانید و از موسیقی که توسط طیف گسترده ای از نوازندگان پخش می شود ، لذت ببرید.

زندگی شبانه در خیابان استقلال چگونه است؟

 

آیا هتل هایی  در خیابان Istiklal هستند؟

چندین هتل خوب وجود دارد ، اما بسیاری از هتل ها برای اقامت در خیابان استقلال بسیار پر سروصدا هستند ، بهترین هتل ها در مناطق اطراف Asmali Mescit ، Galata ، Taksim ، Pera ، Cihangir و Tom Tom هستند. برخی از موارد مورد علاقه ما شامل Pera Palace Jumeirah ، سوئیت های تام تام  و آداهان استانبول است.

چگونه به خیابان Istiklal برویم

یا با یک مترو یا اتوبوس به میدان تاکسیم بروید و از آن پیاده شوید و یا یک تراموا را به سمت کاراکوی بگیرید ، از آنجا می توانید سوار کابل های زیرزمینی قرن نوزدهم تا میدان تانل شوید (یا از یک تپه شیب دار در بالای برج گالاتا قدم بزنید)  و از آن بالا بروید. یکی از لذت بخش ترین راه ها برای دیدن خیابان ، سوار شدن برNostaljik Tramvay جذاب قرمز  (تراموا نوستالژیک) است که از طول آن بالا و پایین می رود.

چگونه به خیابان Istiklal برویم

 

نکات ایمنی در خیابان استقلال

مانند هر مرکز شهر دیگر ، وقتی این تعداد  از افراد در یک مکان وجود دارد ، ناگزیر جرم  نیز هست – گرچه جرم ها در اینجا در مقایسه با  دیگر شهرها بسیار نادر هستند. با این وجود ، بهتر است وسایل خود را در جایی که می توانید آنها را مشاهده کنید ، نگه دارید ، و اواخر شب به تنهایی قدم نزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *