پارک گولهانه (به معنی “خانه پارک گل سرخ” به زبان ترکی) قدیمی ترین پارک شهری استانبول و همچنین یکی از بزرگترین پارک های استانبول است. مجاور کاخ توپکاپی است و قرن هاست که این پارک به عنوان باغ بیرونی کاخ امپراتوری عثمانی – کاخ توپکاپی – به کارمی رفت و برای عموم آزاد نبود. جهت اطلاع از قیمت تور استانبول روی لینک کلیک کنید.

پارک گولهانه استانبول: همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید

تاریخچه پارک گولهانه

تا سال 1912 ، پارک گولهانه یک پارک امپراتوری بود ، اما در سال 1912 برای عموم  مردم افتتاح شد. از سال 1912 ، با درختان گردو و بلوط صد ساله خود به عنوان یک پارک شهری فعالیت می کند. این پارک باشکوه که با مهمترین موزه ها و بناهای تاریخی استانبول احاطه شده است را از دست ندهید.

مطالب مرتبط: قیمت تور ترکیه

تاریخچه پارک گولهانه

حقایق شگفت انگیز در مورد پارک Gülhane

قدیمی ترین بنای شناخته شده استانبول “ستون گات ها”  که در اواخر قرن سوم بعد از میلاد برپا شده است در پارک Gülhane واقع شده است. این ستون یک ستون مرمر  ایستاده به ارتفاع 18 متر است که در شرق پارک Gülhane واقع شده است.

در سال 1839 در دوره عثمانی ، بازساخت های Tanzimat Edict و Tanzimat – اصلاح شده از امپراطوری عثمانی – در پارک Ghlhane اعلام شد ، بنابراین به عنوان Gülhane Edict نیز معروف است. در ماه های مارس و آوریل – جشن گل لاله استانبول – پارک Gülhane با میلیون ها گل لاله تزئین می شود که منظره ای شگفت انگیز را ایجاد می کند. در اینجا می توانید 7 پارک برتر استانبول را در طول جشنواره لاله مشاهده کنید.

پارک گولهانه یکی از معدود پارک هایی است که در شبه جزیره تاریخی استانبول واقع شده است و به خاطر نزدیک بودن به Sultanahmet ، مکان مناسبی برای پیاده روی و دویدن است.

چگونه به پارک گولهانه برویم؟

چگونه به پارک گولهانه برویم؟

آسان ترین راه برای رفتن به پارک Ghlhane سوارشدن به خط تراموا T1  و پیاده شدن در ایستگاه تراموا Gülhane است که جلوی ورودی پارک Gülhane می ایستد.

مطالب مرتبط: مهاجرت به ترکیه

چه چیز دیگری در این نزدیکی وجود دارد؟

پارک گولهانه قرار گرفته در سلطان احمد – قلب شبه جزیره تاریخی استانبول – نزدیک به مهمترین جاهای دیدنی استانبول از جمله هاگیا سوفیا ، کاخ توپکاپی ، موزه های باستان شناسی استانبول ، مسجد آبی و مخزن زیرزمینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *