کلیسای چورا مانند بسیاری از بناهای تاریخی استانبول ، موزه Kariye دارای گذشته ای طولانی  است ،  که خود این موزه  تاریخ استانبول نشان می دهد

نخستین كلیسای منجی مقدس در چورا (همانطور كه در ابتدا شناخته شده بود) در زمان سلطنت جوستینین (565-527) در محل كلیسای قدیمی ساخته شده بود كه دقیقاً در بیرون دیوارهای اول شهر قرار داشت (اما درون دیواره های تئودوسیان که هنوز هم وجود دارد) که پایتخت امپراتوری بیزانس ، قسطنطنیه را احاطه کرده است. کلمه chora کلمه یونانی باستان به معنی حومه است که به این واقعیت اشاره می کند که  کلیسای اصلی در خارج از دیوارهای شهر بود.

برای اطلاعات بیشتر و جزئیات بیشتر در مورد موزه Chora ، می توانید تور Fener ، Balat و Golden  تور استانبول را رزرو کنید.

هرآنچه باید درباره کلیسای چورا بدانید + عکس

چهارمین جنگ صلیبی و کلیسای چورا

کلیسای چورا هنگامی که در چهارمین جنگ صلیبی مهاجمان اروپای غربی از امپراتوری کوتاه مدت لاتین (1204-1261) حمله کردند، ویران شد که این امر باعث نفاق نهایی بین کلیساهای ارتدکس شرقی و کلیساهای کاتولیک روم شد. با این حال ، بعداً در قرن سیزدهم و چهاردهم تعمیر شد و گسترش یافت و همچنین با موزائیک های خیره کننده و نقاشی های دیواری تزئین شد که امروزه بازدید کنندگان از آن دیدن می کنند.

پس از آنكه عثمانی ها در سال 1453 این شهر را به دست گرفتند ، همچنان به عنوان كلیسا به کارمی رفت تا اینكه وزیر حادیم علی پاشا در سال 1511 آن را به مسجد تبدیل كرد. موزائیک ها و نقاشی های  روی دیواری که با خاک ، نقاشی و گچ پوشیده شده بود تا اینکه در سال 1945 به موزه تبدیل شد و آثار مرمت از آثار خیره کننده پرده برداشت.

مطالب مرتبط : تور ترکیه

دیدن چه چیزهایی را در موزه چورا از دست ندهید

دیدن چه چیزهایی را در موزه چورا از دست ندهید

موزاییک های کلیسای چورا داستان های کتاب مقدس را روایت می کند ، که می تواند مانند یک رمان گرافیکی دنبال شود. دنبال کردن آنها  کمی دشوار  است ، اما موارد زیر مواردی هستند که باید مراقب آنها باشید:

چرخه زندگی باکره

در دیواره شمالی نارتکس داخلی 17 تصویر وجود دارد که زندگی مریم باکره را نشان می دهد ، از جمله تولد وی ، مراحل اول و ازدواج.

چرخه نوزادی مسیح

پس از تولد مسیح در عکس قبلی ، این عکس داستان سالهای اولیه عیسی مسیح را روایت می کند ، تا زمانی که او با شروع از دیواره غربی نارتکس بیرونی برای سفر به اورشلیم حرکت می کند . عیسی مسیح  برای عید فصح به اورشلیم سفر می کند.

چرخه وزارت مسیح

کلیسای چورا این چرخه با اعجاز بسیاری از معجزات از جمله شفا دادن یک جذامی ، تبدیل آب به شراب و تکثیر نان و ماهی ، به تصویر کشیده شده است ، این چرخه در طاق ها ، تخته ها و آویزهای بخش های داخلی و خارجی پراکنده شده است.

چرخه وزارت مسیح کلیسای چورا

 

در نزدیکی کلیسای چورا چه بناهایی وجود دارد؟

موزه Chora استانبول در مجاورت باقیمانده دیوارهای سرزمین تئودوسیان واقع شده است. بنابراین ارزش دیدن  با یک پیاده روی کوتاه به دیوارها را دارد ،  که پله هایی دارد که شما را قادر با بالا رفتن از روی آنها یک منظره خیره کننده از شهرمی بینید .مسجد سلطان میریماه  که توسط معمار سینان طراحی شده است نیز در ادیرکنکا قرار دارد و فقط با یک پیاده روی کوتاه دارد.

مطالب مرتبط: مهاجرت به ترکیه

برای فهمیدن طعم و مزه ای ازغذاهای زمان عثمانی ، به رستوران همسایه Asitane بروید ، که با استفاده از دستورالعمل های اصلی با قدمت صدها سال به  شما غذا می دهد. هتل های زیادی در اطراف کلیسای Chora به جز Kariye Oteli وجود ندارد که در کنار موزه Chora است.

کلیسای چورا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *