برج دختر استانبول در ساحل محله Salacak در منطقه Üsküdar  ، در ورودی جنوبی بسفر واقع شده است. این کلمه در زبان ترکی به معنای واقعی کلمه به معنای “برج دوشیزه”  است. این نام از یک افسانه آمده است: امپراتور بیزانس  شنید که یک پیش گوبه او می گفت دختر محبوب او در سن 18 سالگی توسط یک مار خواهد مرد. بنابراین او تصمیم گرفت دخترش را در این برجی که  بر روی صخره ای در بسفور ساخته شده، قرار دهد ، بنابراین هیچ مار نمی تواند او را بکشد. اما او نتوانست از سرنوشت خود فرار کند ، مار پنهان شده در سبد میوه ای که از شهر گرفته بودند شاهزاده خانم را کشته و او را به قتل رساند.

مطالب مرتبط : قیمت تور ترکیه

نام های دیگر برج دختر استانبول در طول زمان

نام های دیگر برج دختر استانبول در طول زمان

افسانه دیگری به اشتباه از Hero و Leander در برج یاد می کند ، بنابراین برخی به اشتباه آن را “برج Leander” می نامند و یک داستان عاشقانه غم انگیز است که توسط اوویدیوس گفته شده است: هیرو یکی از کاهن های Aphrodite بود که در برج زندگی می کرد. یک روز او برج را ترک کرد تا در مراسمی در معبد شرکت کند و در آنجا با لئاندروس ملاقات کرد و آنها عاشق یکدیگر شدند.

لئاندروس هر شب برای بازدید از عشقش تا برج شنا می کرد ، در عین حال او مشعل را نگه می داشت تا لئاندروس را در آب های تاریک به سمت او در برج راهنمایی کند. اما در یک شب طوفانی لئاندروس نتوانست نور را ببیند زیرا در اثر باد خاموش شده بود ، و او تمام شب شنا کرد و راه خود را گم کرد تا اینکه غرق شد. Hero با دیدن اینکه عاشقش درگذشت ، او نیز به درون آب پرید و خودکشی کرد.

برخی از مردم این داستان عاشقانه را آنگونه که در بسفر اتفاق افتاده روایت می کنند ، اما در واقع این افسانه ای  از داردانل است ، هنگامی که لاندروس در حال شنا کردن به سمت  Hero  بین آبیووس (Eceabat امروز) و Sestus (شهر  Canakkale امروز) بود.

مطالب مرتبط : تور استانبول

قدمت برج دختر استانبول

قدمت برج دختر استانبول

قدمت برج دختر استانبول   به قرن 5 قبل از میلاد مسیحی برمی گردد که توسط ژنرال آتنی Alcibiades بر روی صخره ای در ورودی بسفر برای نظارت بر آبراه ساخته شده است. زنجیری از زمین به سمت برج کشیده شد تا آن را به عنوان یک پاسگاه و منطقه گمرکی برای کشتی هایی که از آن عبور می کنند ، تبدیل کند.

امپراتور آلکسیوس کامننوس پس از چندین بار ترمیم با چوب و سنگ ، در قرن دوازدهم میلادی یک برج دفاعی نیرومند بنا کرد که آن را Arcla به معنی “برج کوچک” نامید. این برج به عنوان یک فانوس دریایی و برج کنترل نیز در دوره عثمانی پس از فتح قسطنطنیه مورد استفاده قرار گرفت. ترمیم نهایی در سال 1998 انجام شد و پس از هزینه حدود 3 میلیون دلار آمریکا به عنوان یک رستوران افتتاح شد.

این برج در سال 1999 در یکی از فیلم های جیمز باند به نمایش درآمد. “جهان کافی ÷نیست” ، جایی که تروریست ها  زیر دریایی هسته ای  را در زیر برج  قرار دادند تا در قلب شهر منفجر شود و جایی که “م” (جودی دنچ)  دختر یک سرمایه دار نفتی (سوفی مارسو) زندانی کرده بود که باند ( پیرس بروسنان) مجبور شد او را بکشد.

امروزه ، Kizkulesi یک رستوران و کافه تریای بسیار محبوب و درجه یک است. این هتل 360 درجه نمایی از بسفر و شهر قدیمی به ویژه در شب ارائه می دهد. چندین قایق شاتل وجود دارد که در برخی مواقع از محله کاباتاس در ضلع اروپایی استانبول و از محله سالاکاک در سمت آسیایی برج می روند. همچنین یک مکان محبوب برای عروسی های تابستانی است. این برج روز دوشنبه بسته است.

امیدوارم به زودی شما را در استانبول ببینم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *