موزه باستان شناسی استانبول که بیش از یک میلیون اثر دارد ، اولین موزه منظمی است که در تاریخ امپراتوری عثمانی ساخته شده است.

موزه باستان شناسی استانبول به قدمت امپراطوری عثمانی

 

موزه باستان شناسی استانبول

مجتمع İstanbul Arkeoloji Müzesi (موزه باستان شناسی استانبول) یکی از دست کم گرفته شده ترین موزه های استانبول است و در واقع از سه موزه تشکیل شده است: موزه باستان شناسی ، موزه شرق باستان و موزه هنر اسلامی (که به عنوان موزه Tiled Kiosk نیز شناخته می شود). در سال 1875 توسط استاد نقاش ، عثمان حمدی بیگ (نقاشی معروف او مربی لاک پشت را  در موزه پرا ببینید) در پاسخ به حذف بسیاری از آثار باستانی ترکیه که برای موزه های اروپا در نظر گرفته شده بود، تأسیس شد.

گنجینه های بسیار زیادی از نمایش تمدن آشوری ،هیتی ، مصر ، یونان ، رومی ، بیزانس و عثمانی وجود دارد. در زیر تعدادی از مجموعه ها و مواردی که نباید از دست بدهید آمده است.

مطالب مرتبط : قیمت تور استانبول

چرا نباید دیدن موزه شرق باستان را از دست داد

پیمان کادش – قدیمی ترین پیمان صلح در جهان ، که به خط میخی نوشته شده است ، در سال 1274 به امضا رسیده بود ، در Hittite پایتخت  Hattusa کشف شد. قدیمی ترین شعر عاشقانه از دوران بابل باستان قرن هشتم ، که آغاز می شود:”داماد ، عزیز به قلب من ،

خوش رویی شما زیباست، عزیزم ،

شیر ، عزیز به قلب من ،

خوش رویی شما زیباست، عزیزم. ”

موزه باستان شناسی استانبول

 

دیدن چه چیزی را نباید در موزه باستان شناسی استانبول از دست دهید

Lycian Sarcophagus ، که صحنه هایی از اساطیر یونان و همچنین گریفون ها ، سنتورها و موجودات عجیب را به تصویر می کشد. اسکندر سارکوفاگوس که در صحنه های اسکندر بزرگ جلد شده است ، اما در واقع اعتقاد بر این است که عبدالونیموس ، پادشاه Sidon را نگه می دارد. با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید

باستان شناسی استانبول در دوره های مختلف که نمای خوبی از تاریخچه این شهر پیچیده ارائه می دهد. به دنبال قسمتی از زنجیری باشید که برای جلوگیری از دسترسی به گلدن هورن در زمان بیزانس استفاده شده است. موزه باستان شناسی در آناتولی و تروی در مجموعه های سده ها ارزش دیدن دارد ، و شامل بسیاری از مصنوعات کشف شده در مکان معروف است.

دیدن چه چیزی را نباید در موزه باستان شناسی از دست دهید

 

چه چیزی را نباید در موزه هنر اسلامی (یا موزه  کاشی کاری) از دست دهید

کاشی خیره کننده Mihrab ازعمارت Karamanoğlu İbrahim Bey  (آشپزخانه عمومی) که در سال 1432 ساخته شده است، گرفته شده است. چشمه زیبای سلطان مورات سوم که مربوط به سال 1590 است و در دیوار اتاق آخر قرار دارد.

اماکن دیدنی در نزدیکی موزه باستان شناسی استانبول وجود دارد؟

اماکن دیدنی در نزدیکی موزه باستان شناسی وجود دارد؟

در داخل پارک زیبای گلخانه ، در مجاورت کاخ توپکاپی و موزه / سالن کنسرت Aya Irene (هاگیا ایرنه) واقع شده است و در این منطقه جاهای دیدنی زیادی وجود دارد. همچنین فقط یک پیاده روی کوتاه از هاگیا سوفیا  افسانه ای و مسجد آبی فاصله دارد. – موزه باستان شناسی استانبول

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

موزه باستان شناسی کی باز است؟

ساعت کاری موزه باستان شناسی استانبول از سه شنبه تا یکشنبه از 9 صبح تا 7 عصر است. قیمت بلیط 20 TL است ، اما برای دارندگان کارت موزه رایگان است.

چگونه می توانم به موزه باستان شناسی بروم؟

آسان ترین راه برای رسیدن به آنجا ، گرفتن تراموا  به Gulhane است – از آنجا  فقط یک پیاده روی کوتاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *