قلعه آناتولی حصار تاریخی شهر استانبول + تصاویر و تاریخچه

قلعه آناتولی (Anatolian Fortress) در بین سالهای 1393 تا 1394 توسط سلطان عثمانی بایزید اول “تاندربولت” ساخته شده است و در استانبول  در سمت آناتولی (آسیایی) بسفر واقع است تا با خیال راحت ارتش خود را از آناتولی به اروپا عبور دهید.

قلعه آناتولی حصار تاریخی شهر استانبول

کاربرد قلعه آناتولی در گذشته چه بوده؟

در حقیقت ، این قلعه برای پشتیبانی ازپیروزی استانبول با جلوگیری از پشتیبانی از دریای سیاه ، به ویژه Trebizond (شهری در دریای سیاه) و برای کنترل آمد و شد سایر حملات از ونیز و جنوا تأسیس شد. زیرا به جز عثمانی ها و بیزانس ها ، سایر دولت های نیرومند برای دستیابی به قدرت اقتصادی و سیاسی سعی در به دست آوردن این راه داشتند.

بی شک یکی از جذاب ترین مکان هایی که در تور استانبول باید به آن سر بزنید همین مکان است.

ویژگی های قلعه

در زمینی به مساحت 7000 متر مربع ساخته شده  و در باریک ترین نقطه با 660 متر تنگه بسفر و در کنار نهری به نام رودخانه گکسو واقع شده است که به یک راه باریک زیبا حرکت می کند و شما را به سمت دیگر رودخانه با یک باغ جذاب در مقابل این قلعه که دارای یک نمازگاه منحصر به فرد است (نوعی مکان دعا برای مسلمانان) می برد. همچنین پل فاتح سلطان محمد که دومین پل بسفر است،  در شمال قلعه واقع شده است.

قلعه آناتولی به عنوان قلعه نگهبانی تأسیس شد. آن ارتفاع 25 متر با برج مرکزی مربعی در دیوارهای یک پنج ضلعی  با پنج برج دیدبانی در گوشه ها، دارد. در این قلعه یک مسجد قدیمی وجود دارد. این یکی از قدیمی ترین بنای سبک ترکی است که در استانبول ساخته شده است. در اسناد تاریخی این قلعه “قلعه Güzelce” نامیده شده است. سلطان محمد دوم سعی داشت با یک دیوار به ضخامت 2 متر در اطراف آن که دارای سه برج دیدبانی بود ، آن قلعه را تقویت کند.

مرمت قلعه آناتولی به وسیله وزارت فرهنگ

مرمت قلعه آناتولی به وسیله وزارت فرهنگ

با وجود اینکه هر از گاهی قلعه آناتولی آسیب دیده بود ، توسط وزارت فرهنگ ترکیه در سال 1991 – 1993 مرمت شد. امروز ، این قلعه کوچک با خانه های چوبی باستانی در کنار دیوارها و اطراف خود منظره ای زیبا ایجاد می کند.

مطالب مرتبط : تور ترکیه

همچنین دارای منظره ای باشکوه از دریای مرمره است. هنگامی که شما در بسفر هستید و در مسیر دریای سیاه می روید ، قلعه روملی در سمت راست شما می ماند و درست در جلوی آن می توانید قلعه آنادولو(Anadolu) را ببینید. پس از قلعه آنادولو ، به راحتی می توانید به منطقه Kanlica برسید که به خاطر ماست و کافه های ساحلی اش شناخته شده است.

ویژگی های قلعه آناتولی

سرانجام ، یک بار پس از فتح استانبول (قسطنطنیه) ، این ساختمان به عنوان یک زندان نظامی استفاده شد. اما امروزه ،  به یک موزه هوای آزاد تبدیل شده است. صعود به قلعه در حال حاضر مجاز نیست.

قلعه آناتولی

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.