یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی دبی، موزه آینده (MOTF) در کنار بزرگراه شهر، جاده شیخ زاید است. این موزه که توسط بنیاد آینده دبی تأسیس شد و در 22 فوریه 2022 راه اندازی شد، به بررسی چگونگی تکامل جامعه در دهه های آینده با استفاده از علم و فناوری می پردازد. اگر قصد دارید از شهری مدرن و لوکس و اسلامی دیدن کنید تور دبی را به شما پیشنهاد می کنیم.

این موزه که “موزه زنده” نامیده می شود، عناصری از نمایشگاه های سنتی، تئاتر غوطه ور و جاذبه های موضوعی را در خود جای داده است، بنابراین بازدیدکنندگان می توانند فراتر از حال و به سمت امکانات بی حد و حصر آینده نگاه کنند. در ادامه یک جنبش فکری جهانی، این مرکز همچنین مرکز ابتکار «ذهن بزرگ عرب» شهر است که هدف آن شناسایی 1000 استعداد استثنایی عرب در زمینه‌های کلیدی است.

طراحی و معماری موزه آینده

مطالب مرتبط : مهاجرت به دبی

طراحی و معماری موزه آینده

موزه آینده که به عنوان یک معماری نامتقارن با روکش فولاد و شیشه طراحی شده است، به عنوان یکی از 14 موزه زیبا در جهان شناخته شده است. این موضوع یک اعتبار برای معمار Shaun Killa است که می خواست این سازه نمایانگر چشم انداز آینده دبی باشد.

نمای بیرونی چشمگیر موزه نیز به لطف استفاده هنرمندانه از خط عربی که به عنوان پنجره های شیشه ای نیز عمل می کند، متمایز شده است. قسمت‌هایی که توسط هنرمند اماراتی ،متار بن لاهج، طراحی شده اند، انعکاس دهنده ردیف هایی از اشعار الهام بخش شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات و حاکم دبی هستند.

از سه نقل قولی که این نما را در بر می گیرد، یک مورد به این صورت ترجمه می شود: «آینده متعلق به کسانی است که می توانند آن را تصور کنند، طراحی کنند و اجرا کنند. این چیزی نیست که منتظرش باشید، بلکه باید آن را خلق کنید.»

در این موزه چه انتظاراتی داریم

در این موزه چه انتظاراتی داریم

این موزه دروازه ای به جهان 50 سال بعد است. توسعه برجسته به بشریت بهتر و اقتصاد جهانی قوی تر با نشان دادن اینکه چگونه راه حل های نسل بعدی – شامل همه چیز از هوش مصنوعی گرفته تا واقعیت افزوده – می تواند زندگی ما را بهبود بخشد، کمک خواهد کرد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی را می توانید در سفریتو بررسی کنید.

بازدیدکنندگان این شانس را خواهند داشت که با این فناوری بزرگ درگیر شوند. هر طبقه از موزه مانند یک مجموعه فیلم تعاملی گسترده طراحی شده است که توسط داستان نویسان متخصص، فناوران و هنرمندان زنده شده است. موضوعات مورد توجه شامل آینده سفر فضایی و زندگی، تغییرات آب و هوا و محیط زیست، سلامت، تندرستی و معنویت است. جدای از نوآوری های نوآورانه، کارگاه های آموزشی و گفتگوهای ویژه ای نیز از بزرگ ترین اذهان جهان برگزار خواهد شد.

کودکان 3 تا 10 ساله می توانند از یک تجربه جهان باز در محیط قهرمانان آینده لذت ببرند، منطقه ای اختصاصی که برای تشویق کودکان کوچک به استفاده از پتانسیل آنها طراحی شده است.

بلیط‌هایی که می‌توانند در وب‌سایت رسمی رزرو شوند، 145 درهم قیمت دارند، در حالی که کودکان زیر سه سال، افراد مصمم و شهروندان سالخورده اماراتی ورودی رایگان دریافت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *