[vc_row][vc_column][vc_column_text]سفر با تور آذربایجان یکی از گزینه های همه پسند برای ایرانیان و عموم مردم سراسر دنیا می باشد. امروز قصد داریم دیدنی های کشور آذربایجان را به دقت مورد بررسی قرار دهیم .

آشنایی با کشور آذربایجان

کشور جمهوری آذربایجان یکی از کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق و بزرگترین کشور در ناحیه قفقاز می باشد. باکو به عنوان بزرگ ترین شهر جمهوری آذربایجان نام برد، شهری بزرگ که پایتخت کشور آذربایجان نیز است. در این کشور حدودا 10 میلیون نف زندگی می کنند و اکثرا مسلمان هستند. زبان رسمی مردم این کشور، آذربایجانی است. موسیقی ‌های محلی آذربایجانی همچون موسیقی مقام و کلاسیک نیز بسیار در میان مردم محبوب است. از لحاظ آب و هوایی کشور آذربایجان دارای چندین نوع آب و هوای مختلف می باشد. در تاریخ آذربایجانی هفدهم نوامبر مصادف با روز تولد ملی بوده و تعطیل می باشد.

جاذبه های گردشگری آذربایجان

جاذبه های توریستی و تفریحی آذربایجان

در سفر به آذربایجان گشت و گذارتان را بهتر است از شهر باکو شروع کنید چراکه این شهر جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری دارد. در سفر به آذربایجان پیشنهاد می کنیم از دیدنی های که در ادامه شرح می دهیم بازدید کنید.

کوه آتشگاه کشور آذربایجان

یکی از زیباترین دیدنی های کشور آذربایجان که هر ساله به صورت روتین مورد بازدید مسافران و عموم مردم قرار می گیرد کوه آتشین است. این کوه در ضلع شمال شرقی باکو قرار دارد. نکته جالب در خصوص این کوه آتش همیشه روشن آن است در واقع این آتش هرگز خاموش نمی شود و این موضوع بارها توسط های تیم های مختلف مستندساز مورد بررسی قرار گرفته است. بالاترین قسمت این کوه دارای سه راه مجزا برای شعله ور سازی آتش است.

این آتش از ذخیره های گاز زیر زمینی که بدون لوله به بالا حرکت می کنند نشات می گیرد. فردی که برای اولین بار از کوه آتشین دیدن نماید قطعاً کمی نگران خواهد شد زیرا آتش های شعله ور آن بسیار خوف برانگیز هستند. آتش به صورت دایره وار دور این کوه را فراگفته و گویی جشن تولدی زیبا برپا نموده است. بازدید از دیدنی های کشور آذربایجان در ایام نوروز بهترین انتخاب خواهد بود.

قلعه دختر باکو

این قلعه بسیار قدیمی است و قدمت آن مربوط به دوره ساسانی می باشد و به آذربایجان قیزقالاسی مشهور است. قلعه دختر دارای ارتفاع 30 متر بوده و عرض آن بیش از 6 متر است. اگر به فهرست میراث جهانی یونسکو نگاهی بیاندازید نام قلعه دختر به عنوان یکی از دیدنی های کشور آذربایجان به چشم می خورد. هم اکنون قلعه دختر یکی از موزه های بسیار زیبا و همه پسند بوده و از برترین دیدنی های کشور آذربایجان می باشد. این موزه در منطقه ای قرار دارد که به سادگی می توان با پای پیاده به ان دسترسی داشت. قلعه دختر دارای چشم انداز بسیار زیبایی می باشد که چشم ها را خیزه می نماید.

جاذبه های گردشگری آذربایجان

بلوار باکو

بلوار شهر باکو یک پارک ملی رسمی است. این مکان برای تماشای دریای خزر گزینه ای بسیار عالی و زیبا می باشد. بلوار شهر در شب به زیباترین شکل ممکن خواهد بود. این بلوار یک پکیج مسافرتی کامل است. در بین دیدنی های کشور آذربایجان بلوار شهر شهرت بسیار زیادی دارد. به طور کلی بازدید از این منطقه در نیمه شب رواج بیشتری دارد. نوع چیدمان این بلوار در شب جذاب تر به نظر می رسد.

معبد آتشگاه

این معبد ساختمانی قلعه شکل است که در ناحیه سوراخانی قرار دارد و به نوعی سی کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. این بنا دارای معماری پنج گانه است البته حیاط این بنا سالها پیش توسط روحانیان محاصره شده است. در مرکز این معبد یک محراب قرار دارد که به صورت چهار وجه بوده و از هر سمت پله خور می باشد. معبد آتشگاه برای دو فرقه زرتشتی و هندو مقدس است. این معبد با استفاده از منابع گازی طبیعی روشن می ماند. این معبد در یک محوطه بسیار بزرگ بنا شده است و دالان های تو در تو آن از زیبایی خاصی برخوردار هستند.

مرکز خرید متروپارک آذربایجان

این مرکز خرید علاوه بر داشتن محصولات متنوع برای فروش یکی از زیباترین دیدنی های کشور آذربایجان است. در این مرکز می توانید از پوشاک، انواع برندهای لوازم آرایش، لوازم الکتریکی، عطر های مشهور و همینطور کافه و رستوران و حتی محلی برای نگهداری کودک خود نیز بهرمند شوید. این مرکز خرید روبروی ایستگاه مترو ناریمانو نیز قرار دارد که در سال تعداد بسیار زیادی از افراد از آن استفاده می نمایند.

در طبقه ششم مرکز خرید پارک مترو یک سینما با گنجایش بسیار بالا وجود دارد که امکان پخش فیلم های سه بعدی و فوق حرفه ای هم داشته و از دسته گزینه های تفریحی بسیار عالی پس از یک گشت و گذار محسوب می شود. شما می توانید یک روز کامل را به این مرکز خرید اختصاص دهید و خرید خود را با نازل ترین قیمت به پایان رسانید.

میدان فواره ها

میدان فواره ها همیشه از بهترین دیدنی های کشور آذربایجان بوده و همچون الماس می درخشد. در دوران شوروی در این منطقه فواره های بسیاری ساخته شده است که در نهایت به دور این میدان نصب شده است. به دور میدان فواره ها و مغازه های متعددی قرار دارد، رستوران و یا غذاخوری های سنتی، پاساژهای چند طبقه و حتی هتل هایی با درجه بندی مختلفی از امکانات این منطقه زیبا هستند. هر گونه جشنواره و نمایش ها از سوی مقامات نیز در میدان فواره ها برگزار می شود. پس از بازسازی های پیاپی، میدان فواره ها به یکی از بهترین دیدنی های کشور آذربایجان تبدیل شده است. تمامی فواره ها در شب روشن شده و شهر بسیار زیبا می شود.

جاذبه های گردشگری آذربایجان

خیابان شهدا

خیابان شهدا که به دوره شوروی باز می گردد. در زمان شوروی این خیابان به نام پارک کیروف مشهور بوده و دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشد. خیابان شهدا به یاد شهدایی که در قتل عام شوروی نام گذاری شده است و آرامگاه هایی بسیار منظم برایشان بنا شده است. این مکان یکی از مشهورترین دیدنی های کشور آذربایجان بوده و نماد افتخاری برای سراسر جهان می باشد. در این خیابان دریای خزر و خلیج باکو نیز نمایان است. برج های شعله یکی از دیدنی های بسیار مشهور در خیابان شهدا می باشد که خود یکی از دیدنی های کشور آذربایجان محسوب می شود.

مرکز خرید علی اف

معماری به کار رفته در این مرکز توسط معمار مشهور زاها حدید طراحی شده و یکی از منحصربفرد ترین دیدنی های کشور آذربایجان می باشد. طراحی بسیار خلاقانه مرکز خرید علی اف سبب می شود که ساعت ها گرم بازدید و خرید شوید. رستوران گردان این مرکز خرید بسیار مشهور است. سالن کنفرانس در این مرکز خرید بسیار برای برگزاری جلسات مقامات صورت می پذیرد. این مرکز به شکل حروف ال انگلیسی بوده و ضلع عمودی آن بلند از ضلع افقی می باشد.

موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان

این موزه ملی بزرگترین آثار تاریخی و از قدیمی ترین دیدنی های کشور آذربایجان است. ساختمان موزه محل زندگی سرمایه داران بزرگ آذربایجانی بوده است. این موزه در سال 1920 تأسیس شد. بخش های مختلف این بنا بسیار زیبا و چشم نواز است.

به عنوان مثال آزمایشگاه های موجود در موزه، صندوق های سکه شناسی و همینطور کتابخانه بسیار زیبا موزه ملی در جهان مشهور است. بخش اول موزه شامل اشیای نظامی بوده و همینطور استخوان های انسان ها نیز به صورت نمادین قرار داده شده است. بخش دوم موزه مربوط به اموال فراد مشهور می باشد و بخش پایانی موزه نیز شامل اموال خاندان تقی یف است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”لیست جادبه های اذربایجان بخش اول” tab_id=”1674018137276-c0455c97-72a9″][vc_column_text]

لیست جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”لیست جادبه های اذربایجان بخش دوم” tab_id=”1674018137300-f7b7b702-0acc”][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *