در فضای سبز ارتفاعات نورسک ، پارک پیروزی ایروان یا پارک “اختاناک” به پیروزی اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم اختصاص داده شده است. این یکی از مکان های مورد علاقه شهروندان ایروان است. بنای یادبودی به نام “مادر ارمنستان” وجود دارد که آمادگی ابدی ارمنستان را برای حمایت از مردم خود نشان می دهد. “مادر ارمنستان” مجسمه ای از زنی است که شمشیر در دست و سپر در پاهای خود دارد و چهره سرزمین بومی را توصیف می کند. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

ارتفاع مجسمه ی پارک پیروزی ایروان

ارتفاع مجسمه ی پارک پیروزی ایروان

ارتفاع کلی این بنای تاریخی 43.5 متر است. شالوده موزه به پیروزی در جنگ جهانی دوم  اختصاص داده شده است. در مقابل مجسمه روی سکوی گرانیتی ، شعله ابدی برای گرامیداشت قربانیان جنگ جهانی دوم می سوزد. در اطراف مجسمه نمونه وسایل نقلیه نظامی را مشاهده خواهید کرد. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

در داخل بنای یادبود موزه نظامی وزارت دفاع ارمنستان وجود دارد. در نزدیکی این بنا، آرامگاه “سرباز گمنام” به عنوان قدردانی از کسانی که در مبارزه با فاشیسم جان باختند ، قرار دارد.

مجموعه پارک دارای کوچه های بی شمار ، یک حوضچه زیبا ، کافه های بی شمار و تفریحات مختلف و سواری است. از پارک یک منظره پانوراما به مرکز شهر ایروان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *