در زبان ارمنی کلمه تساخکادزور به معنی تنگه گلها است. در حقیقت ، این تنگه ، کوه ها ، قله های برفی ، رودخانه های سریع و دره های زیبا با یک فرش گل پوشانده شده است. این واقعیت که زیبایی های این مکان نفس گیر بوده و هوا آن درمانی است قبلاً در قرن 5 میلادی شناخته شده بود. این بنا از زمان باستان طبق گفته باستان شناسان منزلگاه بوده است.

در اوایل قرون وسطی ، جنگل های محلی شکارگاه مورد علاقه حاکمان سلسله ارشاکید بودند. در قرن دهم این منطقه متعلق به سلسله پخلاوونیا بود و به نام تساخکادزور نامگذاری شد.با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

تاریخچه تساخکادزور دره گل ها

تاریخچه تساخکادزور دره گل ها

در قرن یازدهم میلادی شاهد آغاز مجموعه رهبانی كچاریس بود كه به رغم تهاجم های مكرر توسط ترکان سلجوقی در قرن دوازدهم ، تا قرن چهاردهم میلادی رونق گرفت. از اواخر قرن نوزدهم که ارمنستان به روسیه ضمیمه شد تساخکادزور به بهترین مکان مرخصی مقامات استان ایروان تبدیل شد.

در سالهای اتحاد جماهیر شوروی به دلیل داشتن دامنه های اسکی در کوهستان ، آب و هوای خوب ، جنگل های انبوه و چشمه های آب معدنی در سرتاسر کشور مشهور بود. اردوهای تابستانی و استراحتگاه های کودکان زیادی در آنجا وجود دارد. در سالهای 1966-67 مجموعه ورزشی اصلی کشور که محبوبیتی بین المللی را در اختیار تساخکادزور قرار داد ، ساخته شد. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

تساخکادزور تفرگاه اسکی سواران

تساخکادزور تفرگاه اسکی سواران

تساخکادزور امروزی یک شهر دنج و تفرجگاه اسکی کوهستانی مدرن است. آن در تنگه دیدنی تساخکونیاتس در میان جنگل های انبوه و مراتع آلپ ، در دامنه ملایم کوه تگنیس (در ارتفاع 1845 متر بالاتر از سطح دریا) واقع شده است. این شهر در سال 1984 وضعیت شهر را دریافت کرد و امروز تساخکادزور هزاران گردشگر را که برای استراحت ، بهبود سلامتی خود و تحسین زیبایی های طبیعت به آنجا می آیند ، جذب می کند. آب و هوا تساخکادزور خاص است.

زمستان های معتدل و آفتابیدارد (میانگین دمای ماه جولای 18 و در ژانویه منفی 6 درجه سانتیگراد). مالروهایی که در جنگل ها استفاده می شود منجر به پاکسازی گل و چشمه هایی مانند اردشاخپور و تودژور و کوه تگنیس شده است. در آنجا تمام شرایط لازم برای استراحت و ورزش را پیدا خواهید کرد: مجموعه ورزشی بزرگ با استخرهای شنا (از جمله استخر سرپوشیده 50 متری) ، استادیوم سرپوشیده برای پیست و ورزش های میدانی.

می خواهید کل ارمنستان را ببینید؟ از طنابراه تپکادور بازدید کنید. از ارتفاع 1000 تا 3000 متری ، تمام ارمنستان را خواهید دید که در کف دست شما قرار دارد: دریاچه آبی روشن سوان ، آرارات بزرگ و کوچک.

تساخکادزور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *