معبد سنت هریپسیم – اچمیادزین به سه بنای باستانی بیشتر افتخار می کند. طبق افسانه این معابد به افتخار شهدا احداث شده است – اولین زنان مسیحی که از تعقیب امپراتور روم فرار کردند. معابد سنت هریپسیم ، سنت گایان و سنت شوگاکات در مکانهایی که دختران مقدس اعدام شده اند ساخته شده اند. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

سه شهید ارمنی و معبد سنت هریپسیم

سه شهید ارمنی و معبد سنت هریپسیم

داستان این سه شهید برای هر ارمنی آشنا است. در سال 301 ، 33 زن مسیحی از کاپادوکیا (قلمرو تاریخی جورجیا) از محاکمه رومیان به ارمنستان پناه آوردند. در میان آنها ، هریپسیمه زیبا قرار داشت که همراه با یک زن سالخورده به نام گایان فرار کرد. تزار تردت که به خاطر زیبایی دختر به وی پیشنهاد داده بود ، اما با امتناع دختر مواجه شده بود ، او ، گایان و تمام راهبه ها شکنجه کرد. جنازه آنها بعداً جلوی حیوانات وحشی انداخته شد. پس از اعدام آنها ، وی به شدت بیمار شد.

این سنت گرگوری بود که به او کمک کرد. او بقایای دوشیزگان را دفن کرد و تزار را درمان کرد. تردت مسیحیت را پذیرفت و دستور داد معابد را در مکان های اعدام بسازند.یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

معبد سنت هریپسیم

معماری معبد

معبد سنت هریپسیم در سال 618 ساخته شده است و شاهکار معماری اولیه مسیحی است. این سازه با شکوه هماهنگ در سادگی بسیار زیباست. چهار محراب با سقف نیم دایره ای مستطیل شکل معبد را تشکیل می دهند. در زیر محراب دخمه ای وجود دارد که طبق افسانه هریپسیم در آن دفن شده است. دکوراسیون ساختمان بسیار معمولی است. در سال 1790 برج ناقوس دو طبقه به معبد اضافه شد. معبد سنت هریپسیمه مکانی محبوب برای مراسم عروسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *