کلیسای سنت کاتوگیک به شکل کلیسا با سالن های دراز ساده و بدون گنبد در سالهای 1693 تا 95 ساخته شده و قبلاً یکی از بزرگترین کلیساهای ایروان بوده است. اثاثیه داخلی کلیسا فقط از خاچکارهای مورخ 1679 ، 1693 ، 1694 و 1695 تشکیل شده بود. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

کلیسای سنت کاتوگیک ، ایروان

ویران شدن کلیسای سنت کاتوگیک

با این حال ، کلیسا در هنگام زلزله مخرب در سال 1679 به شدت آسیب دید. در هنگام ترمیم آن ، لایه های عمیق تر که بقایای یک کلیسای باستانی تر ،سنت آواتساتسین (باکره مقدس)،  بودند یافت شد. قدیمی ترین کتیبه ها روی قطعات دیواری یافت شده به سال 1264 برمیگردند. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

در دیواره غربی کتیبه هایی با تاریخ 1229 ، 1284 وجود دارد. در آغاز قرن هفدهم کلیسای سنت آوواتساتسین به یک نمازخانه پیوست که سنت کاتوگیکدر اواخر قرن در آن مکان ساخته شده بود.

امروزه کلیسای سنت کاتوگیک یک سازه مربعی کوچک است که دارای ضلع های یکسان و نمای صلیب شکل است. مرکز کلیسا با گنبدی روی سالن استوانه ای پوشیده شده است. دیوارهای سنگی که تا حدی مرطوب شده اند روح کلیسای قدیمی را به کلیسا می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *