جرموک دومین شهر بزرگ وایوتس دزور و یکی از شناخته شده ترین استراحتگاه های ارمنستان است. این شهر به لطف چشمه های منحصر به فرد آب گرم و معدنی که در اطراف شهر وجود دارند ، رشد کرده است. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

“Dzherm” به معنی “گرم” در ارمنی است. آب از چشمه جوشان اب گرم و معدنی بیرون می آید (دمای آب به +60 С می رسد). آب به میزان زیادی از دی اکسید کربن اشباع شده و برای نوشیدن ، حمام ، درمان روده ، کبد و اختلالات عصبی استفاده می شود. آب جرموک بسیار فراتر از مرزهای جمهوری شناخته شده است و شبیه به آب معدنی معروف کارلووی وری است. در نزدیکی چشمه ها تعدادی هتل ، آسایشگاه و خانه های استراحت ساخته شده اند.

قدمت شهر جرموک

قدمت شهر جرموک

خود جرموک یک شهر بسیار جوان است. در اواسط قرن بیستم (1961) به عنوان یک شهر تفریحی کوچک در نزدیکی منابع آب گرم در ساحل رودخانه ارپا در میان تپه های زیبا و دره های عمیق تأسیس شد. این شهر با سرسبزی غنی و جنگلی آلپ احاطه شده است. دامنه های دره ها با جنگل پوشیده شده است. درختان میوه وحشی زیادی در آنجا وجود دارد.

جرموک در 2080 متر از سطح دریا قرار دارد. از این رو منظره کوه های پر از برف و دره ای که از آنجا آغاز می شود بسیار زیبا است. تابستان در آنجا سرد است ، زمستان ها معتدل است. جرموک امروزی استراحتگاه اسپا مدرن و محبوب با تعدادی پارک و مناطق تفریحی است. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

همچنین آبشار تسول با دو سوم آب معدنی موجود در آن در نزدیکی جرموک قرار دارد. از زمان بسیار قدیم این آب به دلیل خواص معجزه آسا مشهور بوده است.

شهر جرموک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *