معبد سنت گایان جایگاه مهمی را در لیست مکان های دیدنی آرماویر دارد. معبد چند سال بعد از معبد سنت ریپسیم ساخته شده است. این معبد در سال 630 در محل کلیسای قرن چهارم بنا شده و تا به امروز یکی از بهترین بناهای معماری ارمنستان است. این یک ساختمان هماهنگ لاکونیک و محکم است. تنها دکوراسیون آن از تزئینات گلدار روی قاب های درب و پنجره تشکیل شده است.

قسمت داخلی معبد توسط دو ردیف ستون به سه قسمت تقسیم شده است. ستون ها از کنبد هشت ضلعی که تزئین قوس معبد است ، پشتیبانی می کنند. آرامگاه های سنت گایان در دیوار جنوبی معبد در کنار طاقچه محراب قرار دارند. نقاشی های دیواری قرن هفدهم که نمایانگر زاد و ولد است ، بالای ورودی غربی سالم مانده است. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

بازسازی معبد سنت گایان

بازسازی معبد سنت گایان

در سال 1652 ، این معبد به طور کاملا رضایت بخش بازسازی شد و در سال 1683 آنها برای تدفین کشیشان کلیسای ارمنستان گالری را اضافه کردند. طرفین این گالری با زیورآلات زیبا تزئین شده است. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

یک اتاق ویژه در معبد سنت گایان برای کشتار حیوانات قربانی وجود دارد. مراسم قربانی از زمان سنت گریگوری توسط کلیسای ارمنستان عملی شده است و ماتاخ نامیده می شود. آن در مناسبت های مختلف مشاهده می شود: عروسی ، تولد و غیره.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *