قلعه اربونی در قسمت جنوب شرقی ایروان کشور ارمنستان آغاز می شود که باستان شناسان ویرانه های اربونی ، قلعه باستانی را که زندگی خود را به شهر بخشیده بود ، ترمیم کردند. تا نیمه اول قرن بیستم هیچ کس از اربونی خبر نداشت. تنها در سال 1950 بود که طی کارهای اکتشافی از آرین-برد کشف شد که 100 هکتار از سازه های باستانی شهر پوشیده از یک لایه ضخیم از خاک آبرفتی را پنهان کرده است.

تقریباً در مرکز این شهر برج های ارگ مستحکم قرار دارد. علاوه بر این ، در اواسط قرن 20  ، آنها كتیبه های خط میخی از آرگشتی اول را پیدا كردند كه معلوم شد كه سندی است که نشان می دهد بناهای مستحكم اربونی در 782 پیش از میلاد ساخته شده اند. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

کشفیات مورخان در رابطه با قلعه اربونی

کشفیات مورخان در رابطه با قلعه اربونی

مورخان دریافتند که ارگ اورارتو باستان ، اربونی ، اولین مرکز مهم استراتژیک نظامی کشور در دشت آرارات بود. این قلعه توسط سه ردیف دیوار مستحکم محصور شده و یک مجموعه معماری با یک کاخ ، بناهای مذهبی و خانگی بود. ضلع شمال غربی روبروی دره آرارات توسط کاخ تزار و معبد اشغال شده بود.

قسمت های جنوب شرقی و جنوب غربی ارگ برای سازه های خانگی اختصاص یافته است. میدان در مرکز قرار داشت. این کاخ دارای دو حیاط بود که با تالارهای بزرگ اماکن گالا ، اتاق های تزار و اماکن مخصوص خدمتکاران محاصره شده بودند. اولین حیاط های بارگاه با یک ستون و یک گالری برای پذیرایی بود. آن با معبد کاخ سوسی مجاور بود. بیشتر سازه های ارگ از آجرهای گلی ساخته شده بودند. بخش های باقیمانده دیوارها گواهی بر این واقعیت دارند که در آن دوره دورافتاده آنها 12 متر ارتفاع داشتند. دیوارها از هر دو طرف گچ گرفته شده بودند.

نما و معماری قلعه اربونی

نما و معماری قلعه اربونی

نماها به رنگ آبی رنگ شده بودند. بقایای نقاشی های برجسته رنگی نشان می دهد که مردم در اورارتو دیوارها را با ترکیب های چند رنگ و تزئینات گل تزئین می کنند. در کنار کاخ ، مکان مهمی در ارگ توسط معبد هالدی – خدای اصلی در سه خدای اورارتو : Haldi ، Teisheba و Shivini ساخته شده است. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

شکوه و عظمت سابق ، نقاشی های دیواری شگفت انگیز را نشان می دهد که مضامین مختلف را نشان می دهد: به عنوان مثال شکار ، فعالیت های کشاورزی. دیوارهای معابد با نقاشی های دیواری تزئین شده بود که صحنه ایثار و خدایان را نشان می داد. نقاشی های دیواری نمونه های ارزنده ای از هنر باستانی اورارتو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *