اچمیادزین ، ارمنستان

اچمیادزین ، ارمنستان

ارمنستان دارای یک ایمان محکم است که همواره سمبل عدالت و رفاه بوده است. یکی از مکانهای مقدس برای ارامنه ، شهر باستانی تقریباً دو هزار ساله اچمیادزین است که در دره زیبای آرارات واقع شده است. این شهر تاریخی از دهکده باستانی وردکساوان سرچشمه گرفته است که در قرن 2 قبل از میلاد تأسیس شده است. بعدها ، در اوایل قرن 2 بعد از میلاد ، پادشاه ارمنستان بزرگ واقارشاک اول (117-140) پایتخت را در آنجا ساخت و نام آن را بعد از خود واقارشاک نامگذاری کرد.

Echmiadzin, Armenia

Echmiadzin, Armenia

Echmiadzin, Armenia

ارمنستان اولین کشوری در جهان بود که مسیحیت را به عنوان آیین دولتی خود ، در سال 301 بعد از میلاد اعلام کرد . از آن زمان ، اچمیادزین به قلب فرهنگی ، معنوی و تمدن کشور تبدیل شد. طبق افسانه قدیمی ، سنت گرگوری ایلامیناتور ، اولین مسیحی ارمنی ها ، یک وحی نبوی در این مکان داشته است: عیسی مسیح از بهشت فرود آمد و با چکش طلایی خود به مکانی برای برپایی کلیسا اشاره کرد. بنابراین ، در سال 301 ، پادشاه تردت سوم اچمیادزین مقدس، به معنای “نزول یگانه متولدین” به زبان ارمنی را بنیان نهاد . این یکی از قدیمی ترین کلیساهای جهان است. بعدها ، در سال 1945 ، این شهر نیز پس از کلیسا تغییر نام داد. برای دیدن این کشور می توانید با تور ارمنستان به آن سفر کنید.

قرن ها گذشت ، و در اطراف کلیسا بناهای مذهبی جدید بیشتری شروع به رشد کردند: کلیسای سنت هریپسیمه در 618 ، کلیسای سنت گایان در 630 ، کلیسای سنت شوکاگت در سال 1634.

Echmiadzin, Armenia

Echmiadzin, Armenia

Echmiadzin, Armenia

طبق برخی از افسانه ها ، این کلیساها به نام برخی از اولین مسیحیان در ارمنستان ، که ایمان به یک خدا داشتند ، نامگذاری شده است. یک بار اتفاق افتاد که پادشاه تردت سوم ، که یک بت پرست بود ، هریپسیمه فوق العاده ای، زن معروف به زیبایی غیرمعمولش را خواست. او برای حاکم در دسترس نبود ، بنابراین حاکم مستبد ، با عصبانیت دستور داد تا او و دوستانش را با سنگ سنگسار کنند. هریپسیم شهادت را پذیرفت. حاکم مدتی بعد بیمار شد. سنت گریگوری حاکم را درمان کرد. پس از این شگفتی ، تردت سوم توبه کرد و به عیسی مسیح اعتقاد آورد، اچمیادزین را بنا کرد و به مسیحی کردن مردم در آنجا اجازه داد. معبد اصلی که در سال 618 در قبر او ساخته شده است ، تا به امروز نیز ایستاده است.

امروزه اچمیادزین مرکز کلیسای رسولان ارمنی است که محل اقامت پاتریارچ در داخل شهر است. در سال 1992 ، این شهر رسما نام باستانی واقارپاشات را به دست آورد ، اما اکثریت هنوز از نام قبلی آن استفاده می کند. در سال 2000 ، اچمیادزین مقدس در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفت.

Echmiadzin, Armenia

Echmiadzin, Armenia

Echmiadzin, Armenia

آنجا همچنین موزه ای وجود دارد که یادگارهایی از آثار خاص مانند تکه هایی از صلیبی که مسیح در آن به صلیب کشیده شده بود و قطعه ای از کشتی نوح وجود دارد. موارد زیادی وجود دارد که بدنبال نسل کشی در سال 1915 به اچمیادزین آورده شده است ، بنابراین چیزهای زیادی درباره آنها در دسترس نیست. یادگارها معمولاً در موزه نگهداری می شوند ، اما در ایام تعطیلات و جشنواره های ویژه برای مراسم مذهبی نیز به نمایش گذاشته می شوند.

بازدید از ارمنستان تا زمانی که به اچمیادزین سفر نکنید ، کامل نمی شود. اچمیادزین تنها در 20 کیلومتری غرب ایروان واقع شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.