کلیسای جامع اچمیادزین

کلیسای جامع اچمیادزین

یکی از جاذبه های اصلی اچمیادزین کلیسای جامع- قدیمی ترین معبد مسیحی در ارمنستان و یکی از اولین در کل جهان است . همانطور که در افسانه آمده است، اولین سنگ معبد ، در سال 30 میلادی توسط نخستین کاتولیک کلیسای ارمنستان گذاشته شد.

 

 

St. Echmiadzin Cathedral, Armavir

ساخت معبد اصلی ارامنه ، که از قرن 4 آغاز شد ، برای مدت طولانی ادامه یافت. کلیسای جامع در چندین قسمت ساخته شده است ، و اضافاتی مانند سوله های اضافی و نقاشی های دیواری در بالای قسمت های قدیمی ساخته شده است. برخی از صلیبهای حکاکی شده در قرن 5 هنوز هم در دیوارها قابل مشاهده است.

به طور معمول ، کلیسای جامع اچمیادزین از چوب به شکل باسالیکا ساخته شده است. اما در سال 483 این بنا بازسازی شد و با یک گنبد ساخته شد. در قرن 7 ، کلیسای جامع با سنگ ساخته شد. در قرن 17 گنبد موجود و برج ناقوس کلیسا سه طبقه به آن اضافه شد. در قرن 18 ساختمان گنبددار شش ستونی در سه طرف کلیسای جامع ساخته شد.

 St. Echmiadzin Cathedral, Armavir

تزئینات داخلی کلیسای جامع در قرن 18 به پایان رسید و نمونه ای چشمگیر از تجمل بیزانس و تزئینات مختلف گل از سایه های نارنجی – قرمز و آبی-یاسی است. نقاشی ها خیلی جدید هستند که توسط صنعتگران ارمنی توسط شاه عباس به اصفهان منتقل شده اند. علاوه بر تزئینات و دکوراسیون های دیگر ، این هنرمند صحنه های مختلفی را بر اساس کتاب مقدس به نقاشی کشیده و بیش از 120 عکس با تصاویر مقدسین و رسولان به تصویر کشیده است. طی سال های بعد نقاشی های بسیاری از بین رفت. در قرن بیستم مرمت کامل انجام شد. ستون ها و طاقهای گنبد تقویت شده و گنبد با سرب پوشش داده شده است. محراب جدید مرمر

در آنجا ساخته شده است. از مرمر برای کف کلیسا نیز استفاده شده است. نقاشی های دیواری قدیمی داخل معبد بازسازی شده و موارد جدیدی به آن اضافه شده است. تعدادی از خاچکارها در سوله نصب شده بودند.

ویژگی برجسته کلیسای جامع این است که در اینجا سه محراب دیگر علاوه بر محراب اصلی وجود دارد. دو مورد از آنها در سوله های شمالی و جنوبی قرار دارند. مورد دیگر در مرکز قرار دارد و مکان مقدس را نشان می دهد که در آن مسیح فرود آمد و به سنت گرگوری دستور داد تا معبد را در آن مکان خاص بسازد.

در سال 2001 وقتی ارمنستان هفدهمین سالگرد پذیرش مسیحیت را جشن گرفت ، پاپ جان پاول دوم یادگار نخستین كاتولیس ارمنی را به آنجا آورد. به مدت پانصد سال ، یادگارهای سنت گرگوری در ناپل نگهداری شده بود ، اما اکنون در کلیسای جامع اچمیادزین قرار دارد. تور زمینی ارمنستان فرصت مناسبی برای بازدید از این کشور می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.