دلیجان ، ارمنستان

دلیجان ، ارمنستان

دلیجان یکی از شهرهای مهم ارمنستان است و دارای آب و هوای کوهستانی و دوست داشتنی و چندین چشمه کوهستانی است. دلیجان در حاشیه (استان) تووش ، در تنگه رودخانه آغشت در میان جنگل های مخروطی واقع شده است. دلیجان به دلیل هوا معطر شفابخشش برای افرادی که دارای بیماری های تنفسی هستند مشهور است. تور ارمنستان فرصت مناسبی برای دیدن این کشور زیبا می باشد.

آب و هوا در دلیجان معتدل و آفتابی است با متوسط دمای منفی 2 درجه سانتی گراد (28 درجه فارنهایت) در ژانویه و 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) در جولای.

دلیجان یک شهر کوچک دلپذیر است که با طبیعت وحشی احاطه شده است. در سراسر شهر تپه های مخملی وجود دارد که با گیاهان مختلف و جنگل های مخروطی و کاج پوشیده شده است. آب و هوای کوهستانی جنگلی ، با وزش باد شدید ، زمستان های گرم و تابستان های خنک و همچنین چشمه های معدنی که آب غنی از دی اکسید کربن را مستقیماً به سطح می آورد، دلیجان را به یک شهر تفریحی محبوب تبدیل می کند. آبهای معدنی موجود در اینجا با چشمه های بروجومی ، جورجیا و ویشی فرانسه ، مقایسه شده است. هنوز تاریخ دقیق تأسیس دلیجان مشخص نشده است. منابع اوایل قرن 19 را برای این شهر ذکر کرده اند ، زیرا این زمانی است که دلیجان به عنوان شهر تفریحی و هتلداری شروع به توسعه کرد.

اجتماع بزرگی از مولوکان در این منطقه از کشور ارمنستان زندگی می کند. مولوکان فرقه ای از کلیسای ارتدکس روسیه است که به عقاید مختلفی پایبند هستند که کلیسای اصلی آن را نمی پذیرد. همچنین مولوكان كه گاهی اوقات به نام مؤمنان قدیمی خوانده می شدند ، در اواخر قرن نوزدهم از استانهای روسیه به دلیجان آمده اند. بسیاری از سنت های منحصر به فرد آنها تا به امروز باقی مانده است.

مرکز دلیجان در ساحل سمت راست رودخانه آگستف واقع شده است ، جایی که یک منطقه مسکونی بزرگ است و مغازه های زیادی وجود دارد. دلیجان قدیمی باز سازی شده است ، و بناهای تاریخی بسیاری با اتاق های زیر شیروانی ، بالکن های چوبی حکاکی شده و پنجره ها و درها تزئین شده اند. بخش های قدیمی دلیجان زندگی سنتی افرادی را که مدتها قبل در آنجا زندگی می کردند ، در کنار صنعتگران مدرن ، نانوایی ها ، کافه ها و مغازه های سوغات ، مجدداً به یاد می آورد. در ساحل سمت چپ رود آگستف منطقه تفریحی است که هتل ها و اقامتگاه ها در آن قرار دارند. اما مهم نیست که کجای شهر هستید ، همیشه می توانید کوه های جنگلی را ببینید.

مردم از سراسر جهان برای لذت بردن از طبیعت غنی و جذابیت های دلیجان به آینجا می آیند. مردم برای استراحت می آیند ، سلامتی خود را بازیابی می کنند ، هوای کوه را تنفس می کنند و آب معدنی خالص را می نوشند. حتی رانندگی در دلیجان راهی عالی برای دیدن این شهر زیبا است.

Dilijan, Armenia

Dilijan, Armenia

Dilijan, Armenia

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.