غار آرنی

غار آرنی

برای قرن ها ، غارهای این منطقه تصور می شد که فقط غارهای ساده ای هستند. کودکان در آنها بازی می کردند ، اما کسی از این غارها چیز زیادی نمی دانست. اما همه اینها در سال 2007 ، هنگامی که کاوش ها در غار آرنی آغاز شد، تغییر یافت.

کاوش ها مجموعه های بزرگی را کشف کرد که نشان می دهد این غار زمانی برای اهداف مذهبی و اقتصادی مورد استفاده قرار می گرفت. شراب در یک اتاق غار یافت شد ، جایی که مکان سختی است که شراب درون یک کوزه تخلیه می شود. اثری از بذرها ، ساقه ها و تركیباتی كه شراب قرمز رنگ از آن را ایجاد می شود، پیدا شد كه باعث شد طیف گسترده ای از دانشمندان نتیجه بگیرند كه این منطقه از حدود 6000 سال پیش به عنوان كارخانه شراب سازی استفاده می شد. غار آرنی اکنون به عنوان قدیمی ترین کارخانه شراب سازی جهان شناخته می شود. تنها در دو کیلومتری غار ، یکی از معروف ترین شراب سازی های ارمنستان ، کارخانه شراب آرنی قرار دارد.

قدیمی ترین کفش چرم نیز در غار آرنی یافت شد که با چمن پر شده بود . مالک آن باید حدود 3500 سال قبل از میلاد مسیح، به روشی که تا امروز در سراسر قفقاز و بالکان متداول است، آن را ساخته باشد . قدیمی ترین دامن حصیری در جهان (سه هزار و 900 سال قبل از میلاد مسیح) و قدیمی ترین جمجمه (4000 پیش از میلاد) نیز در غار در کنار سرامیک ها ، سبدهای حصیری و وسایل تشریفات مذهبی یافت شده است . حتی اسکلت هایی نیز در کوزه ها یافت شده اند ، که ممکن است ناشی از قربانی کردن های تشریفات مذهبی باشد (اگرچه این تنها مورد قربانی تشریفات مذهبی است که تاکنون در ارمنستان یافت شده است).

تا به امروز ، تنها 5٪ درصد غار آرنی مورد کاوش قرار گرفته است. کاوش ها در حال انجام است ، اما اتاق های بسیاری وجود دارد و تعداد زیادی غار که تا به حال کاوش نشده اند. تور زمینی ارمنستان فرصت مناسبی برای بازدید از این کشور می باشد.Areni Cave, Armenia

Areni Cave, Armenia

Areni Cave, Armenia

Areni Cave, Armenia

Areni Cave, Armenia

Areni Cave, Armenia

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.