کاله ایچی – قبل از اینکه آنتالیا یکی از برترین شهرهای تفریحی تابستانی ترکیه شود ، آن شهر باستانی آتالیا بود که در دوره هلنیستی تأسیس شد و بعداً بخشی از امپراتوری روم شد. به همین ترتیب ، شهر قدیمی آنتالیا یکی از مهمترین دیدنی های آن است که به گذشته غنی خود باز می گردد. اما امروز تور آنتالیا یکی از پر مخاطب ترین تورهای ما می باشد.

کاله ایچی کجاست و چگونه به آنجا برویم؟

شما به راحتی می توانید با گرفتن یک تاکسی (یا پیاده روی) به کاله کاپیسی ، میدان اصلی شهر ، که روبروی  Saat Kulesi مشهور(برج ساعت) آنتالیا ، ساخته شده در زمان سلطنت عثمانی عبدالحمید دوم ، واقع شده است ، کالایچی را پیدا کنید. همچنین می دانید وقتی مجسمه پادشاه آتالوس دوم پرگامون را دیدید ، که شهر آتالیا را در حدود 150 سال قبل از میلاد تأسیس کرد ، آن را به میدان بروید. از آنجا می توانید با قدم زدن به Uzun ıarşı Sokak ، واقع در روبروی برج ساعت ، وارد کاله ایچی قدیمی شوید.

چه چیزی هایی را در این شهر باستانی می بینیم کاله ایچی

چه چیزی هایی را در این شهر باستانی می بینیم

هنگامی که به Uzun ıarşı Sokak رفتید ، حتماً مسجد تکلی محمد پاشای زیبا (Tekeli Mehmet Paşa Cami) ، ساخته شده در قرن 18 و یکی از مهمترین مساجد عثمانی این شهر را ببینید. اگر به سمت بالا در امتداد Hesapçı Sokak بروید ، ویرانی بزرگ این محله ، دروازه هادریان ، که در سال 130 میلادی برای یادبود بازدید امپراتور روم هادریان ساخته شده است، را در تور ترکیه مشاهده می کنید.

حتماً به حاشیه ها و گوشه های تزئین شده با نقوش گل زیبای دروازه توجه کنید (و عکس بگیرید). کمی دورتر در Hesapçı Sokak ، ویرانه های Kesik Minare Cami (مسجد مناره شکسته) ، یک معبد رومی سابق ساخته شده در قرن دوم میلادی که بعدها به یک کلیسای بیزانس و سپس یک مسجد در قرن سیزدهم تبدیل شد را پیدا می کنید.کاله ایچی یا آنتالیای باستان شهری که از آن به عنوای آنتالیای قدیم یاد می کنند

پله سنگی ونیزی در کاله ایچی

از آنجا ، با قدم زدن به سمت Kırkmerdiven (چهل قدم) ، یا دقیقاً 44 پله سنگی ، که توسط ونیزی ها که در قرن 15th آنتالیا را اشغال کردند ساخته شده ، به بندرگاه باستانی می رسید. در پایین پله ها ، خود را در بندر رومی باستانی آنتالیا ، که شریان اصلی شهر از قرن دوم قبل از میلاد تا اواخر قرن بیستم بود ، هنگامی که بندری جدید در نزدیکی ساحل کنییالتی ساخته شد ، پیدا خواهید کرد.

امروزه بندر تاریخی محل اقامت قایق بادبانی و قایق های تور و همچنین کافه ها و بارها است. به سمت لبه جنوب غربی قدم بزنید تا  Hıdırlık Kulesi  ، یک برج سنگی که ظاهراً توسط امپراتوری روم در قرن دوم میلادی ساخته شده است ، که بعدها به یک قلعه نظامی و فانوس دریایی تبدیل شد، را مشاهده کنید.

تفریحات و اقداماتی که باید در این شهر 

تفریحات و اقداماتی که باید در این شهر

وقتی همه دیدنی ها را مشاهده کردید ، حتماً در خیابان های باریک سنگفرش شده بگردید تا خانه های دوران عثمانی ، که بسیاری از آنها بازسازی شده و به هتل های کوچک تبدیل شده اند را ببینید. یکی از این خانه های تاریخی نیز موزه Suna-İnan Kıraç Kaleiçi را در خود جای داده است که به مردم شناسی توجه می کند و همچنین دارای کلیسای ارتدکس در باغ زیبای آن است.

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

همچنین می توانید در یکی  از مغازه های کوچک که سوغات  می فروشند، خرید کنید و یا فقط در یکی از کافه ها برای استراحت  در سایه بنشینید. فرهنگ سفر ، کافه تراس را در Hesapçı Sokak توصیه می کند ، که منظره ای شگفت انگیز از برج هیدیرلیک ، دریا ، و کوه ها را دارد. اگر به طور اتفاقی در شب در Kaleiçi هستید ، با پیاده روی به پارک Karaalioğlu (لبه جنوب غربی Kaleiçi) بروید تا یک منظره بی نظیر و رنگارنگ از یک غروب خورشید باشکوه مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *