آبشار دودن – بازدید شما از مناظر باشکوه آنتالیا باید شامل سفر به یکی از آبشارهای باشکوه آن باشد که هر یک از آنها یک شگفتی طبیعی هستند. آبشار دودن یک آبشار شگفت انگیز است و باغ های اطراف آن یک مکان پیک نیک محبوب در آنتالیا است.

آبشار دودن جلوه ای بی نظیر از آلانیا + تصاویر

آبشار دودن منظره ای دیدنی در دل طبیعت آنتالیا

صداهای ملایم آب در برابر صخره های آبشار دودن فقط یکی از تجملات روزمره شما در آنتالیا است. برای لذت بردن از یک روز خنک در آنتالیا و همچنین دیدن یک شگفتی از طبیعت باید به دودنباسی بروید. آبشار و منطقه پیک نیک اطراف آن ، هم مردم آنتالیا و هم میهمانان  را از بیرون به خود جلب می کند.

دو منشاء آبشار، که به اندازه یک رودخانه آب دارند ، کیرکگوزلر و پینارباسی(Kirkgozler and Pinarbasi) نامیده می شوند. آنها پس از یک مسیر کوتاه همگرا می شوند و حفره بایکلی را تشکیل می دهند و در آن ناپدید می شوند.

کلمه دودن به معنی سوراخی است که منابع آب را بلعیده است. برخی از این حفره ها می توانند آنقدر بزرگ باشند که بتوانند یک رودخانه و دریاچه کامل را قورت دهند.

رود دودن با شروع از دودنباسی ، به جویبارهای کوچک زیادی انشعاب می یابد و سپس از سمت شرقی از تراورتن به ارتفاع بیش از 40 متر که آبشار را تشکیل می دهد به مدیترانه می ریزد. دودنباشی فقط یک آبشار ساده نیست. غاری که شما از طریق یک راه پله باریک به آن وارد می شوید و محیط  شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

آبشار دودن بالایی

آبشار دودن بالایی

آبشار دودن بالایی که در رودخانه دودن ، در 10 کیلومتری شمال مرکز شهر واقع شده است ، تقریباً بخشی از بهشت است.

آبشار دودن بالایی با عنوان آبشار اسکندر نیز شناخته می شود و همچنین از مرکز شهر 10 کیلومتر فاصله دارد. محیط آبشار همه به رنگ سبز است. منبع آبشار که از 20 متر سقوط می کند ، در منطقه کرکگوز در 22 کیلومتر جلوتر قرار دارد. مقبره های حکاکی شده در صخره ها را می توان در زیر آبشار مشاهده کرد.

دیدن آبشارها از زیر غارهای موجود ارزش دیدن را دارد. همچنین یک منبع آب دیگری در پایه وجود دارد که آبشار در آن سقوط می کند. محوطه آبشار به عنوان منطقه پیک نیک طراحی شده است. اتوبوس ها و مینی بوس های عمومی وسایل حمل و نقل هستند.

آبشار دودن پایینی

آبشار دودن پایینی

آبشار دودن پایینی در فاصله 8 کیلومتری از مرکز شهر نزدیک به ساحل Karpuzkaldiran در مسیر لارا قرار دارد. نهر دودن این آبشار شگفت انگیز را ایجاد می کند و ارتفاع ریزش آن از آبشار بالایی بیشتر است و از ابرهای آبی شگفت انگیز از حدود 40 متر به دریا می ریزد. پانوراما مانند یک نقاشی است زمانی که درست در کنار آن از پارک ژنکلیک نگاه می شود. اگر فرصتی دارید ، به شما توصیه می کنیم آبهای در حال ریزش را از یک قایق در دریا تماشا کنید.

با کاهش قیمت تور ترکیه می توانید به راحتی به این کشور سفر کنید و از این آبشار دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *