یک پیاده روی و عکاسی از برج ساعت آنتالیا تا کونیالتی ما در این پست وبلاگ قصد داریم کمی در امتداد ساحل مرکز شهر آنتالیا قدم بزنیم اگر قصد دارید با تور آنتالیا سفر کنید پیشنهاد می کنیم از این مکان بازدید فرمایید . و عجله ای در کارنیست. مدت زمانی طول می کشد تا شما  این سفر راکامل کنید ، بستگی به این دارد که چقدر سریع پیاده روی می کنید ، چه مدت بخواهید از بندر قدیمی دور شوید

(نگران نباشید ، آنجا یک آسانسور با منظره وجود دارد) تا بتوانید به قایق های مسافرتی روزانه و رستوران ها بنگرید و یا همچنین چه تعداد از پارک ها و باغ های چای (همچنین با چشم انداز عالی) که می خواهید در آن ها استراحت کنید. آن یک پیاده روی تاریخی از برج ساعت آنتالیا تا ساحل کونیالتی است.

برج ساعت آنتالیا - تاریخچه و مکان آن + تصاویر این محل دیدنی

 

لذت پیاده روی در کنار برج ساعت آنتالیا

پیاده روی ساحلی از برج ساعت آنتالیا تا کونیالتی ما در برج ساعت آنتالیا (آنتالیا Saat Kulesi) شروع می کنیم زیرا این یک مکان دیدنی ایده آل به عنوان محل ملاقات است. این بنا درست در حاشیه Kaleiçi (شهر تاریخی قدیمی) است ، بنابراین می توانید ابتدا خیابان های Kaleiçi را گشت و گذار کنید و سپس از  قسمت بالا بیرون آیید و آماده پیاده روی در کنار ساحل به سمت کونیالتی شوید. آن خیلی نزدیک به بودجه اوتل بیست ، جایی که ما دوباره ماندیم ، بنابراین ، برای ما ، یک نقطه شروع عالی بود. و آن همچنین بخشی از تاریخ باستانی آنتالیا است – بقایایی از دیوارهای قدیمی شهر که یکی از دیدنی های مورد علاقه رومی ما در آنتالیا ، دروازه هادریان را نیز شامل می شود.

لذت پیاده روی در کنار برج ساعت آنتالیا

 

خیلی زود ما به برج ساعت آنتالیا پشت نکردیم و راه افتادیم و ما فرصت عکس دیگری داریم. Yivli Minare آنتالیا (مناره پرشکوه) سمبل این شهر است و با زمینه ای از کوه های برفی که در دریا در حال غرق شدن هستند ، به نظر جالب می رسد. این مکان جایی است که افراد برای نشستن و تماشای جهان در حال گذر به آنجا می آیند و simit و börek ،خریداری شده از چرخ دستی های موجود در منطقه،  می خورند.

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

ما صبحانه را در هتل خود رزرو نکرده ایم ، بنابراین حداقل یکی از زمان های صبحانه خود در اینجا در آفتاب گرم با خوردن börek  پر از اسفناج سپری می کنیم قبل از اینکه کل روز را بیرون برویم. این چیزهای کوچک اینطور نیست؟ سفر در ترکیه با غذاهای خیابانی بسیار لذت بخش تر است ، امکان خرید یک میان وعده خانگی سریع و خوشمزه با چند لیر یا کمتر و سپس پیدا کردن محلی برای نشستن و خوردن همه آن ها در آنجا.

مسیر پیاده روی به سوی برج ساعت

مسیر پیاده روی به سوی برج ساعت

ما فقط در یک جاده مسطح قدم می زنیم و قبل از رسیدن به یک نقطه دیدنی بسیار مشهور ، از برج ساعت آنتالیا فقط چند صد متر فاصله داریم. در تصاویر آنتالیا هرگونه جستجو را انجام دهید و این همان چیزی است که بارها و بارها آن را می بینید. خوب ، جای تعجبی نیست ، اینطور است؟ در یک طرف این تنگه یکی از آن باغ های چای با چشم انداز چشمگیر و در طرف دیگر ، یک پارک کوچک ، هر دو دقیقاً در کناره قرار دارند.

در سال های گذشته ، این در مورد آن بود – اما کار زیادی در این بخش از ساحل انجام شده است حتی از سال گذشته که ما در این شهر بودیم، آب کانال هدایت شده است – و اگر می خواهید ، هم اکنون می توانید از پلکان چوبی (درست در گوشه سمت راست این عکس) پایین بروید و از یک سکوی مشاهده ، منظره ها را مشاهده کنید. اغلب ، شما می توانید قایق های سفر روزانه ، نقاط کوچک در یک دریای وسیع را مشاهده کنید و از اینجا به بندر قدیمی باز می گردند.

برج ساعت آنتالیا

 

ما در بهار در آنتالیا بودیم ، بنابراین پیاده روی ما از برج ساعت آنتالیا تا ساحل کونیالتی به این معنی بود که گلهای تازه کاشته شده را به دست آورده ایم و چون زمستان معتدل بود ، صدها لاله ، دارای شکوفه کامل هستند.

مطالب مرتبط : قیمت تور ترکیه

 

پیاده روی کنار برج ساعت

 

مناظر حیرت انگیز که می توانید از برج ساعت ببینید

گذشته از این واقعیت که پیاده روی از برج ساعت آنتالیا به کونیالتی واقعاً آسان است و مناظر حیرت انگیز هستند ، ما در حال انجام این قدم زدن کوچک عکاسی برای وبلاگ هستیم تا نشان دهیم که چه مقدار آنتالیا در حال تغییر است. بلوک های برج قدیمی در طرف مقابل جاده یا بهسازی شده یا کاملاً خراب شده اند. و تعداد بیشماری پارک های کوچک که در آن خط ساحل قرار دارند ، همه دارای تغییراتی بوده اند؛ صندلی و نرده چوبی که کل صحنه را قبل از شما مناسب می کند.

مناظر حیرت انگیز که می توانید از برج ساعت ببینید

 

من بازدیدهای ما از آنتالیا چند سال پیش  به یاد دارم  و احساس اندکی غم و اندوه دارم. تمام این مناظر نمایشی صخره ای و در عین حال برخی از فضاهای عمومی کمی فرسوده به نظر می رسند. در هر دیدار دوباره ، تغییر می کند و امسال همه چیز عالی به نظر می رسد.

و حتماً مطمئن شوید که در هنگام قدم زدن از برج ساعت آنتالیا تا کونیالتی به هر یک از این پارک ها بروید. گذشته از مناظر دریای مدیترانه ، آنها پر از مجسمه های کوچک ، گیاهان تزیین شده ، چشمه ها و سایر موارد هستند.

من بازدیدهای ما از آنتالیا

 

اکنون به کونیالتی نزدیکتر می شویم …  بار دیگر بایستیم و گل و گیاه های اطراف لذت ببریم. شما هرگز نمی توانید رنگ گل بسیار زیادی داشته باشید چون ما از زمستان بیرون می آییم ، میتوانید؟ آنتالیا معمولاً مسافرت کوتاه ما در سال – اوایل ماه مارس برای Runatolia -است و درجه حرارت بسیار ملایم زمستانی در آنجا معمولاً در اوایل بهار وجود دارد.

پارک آتاتورک بزرگترین پارک در مسیر پیاده روی از برج ساعت آنتالیا تا کونیالتی است. این به خودی خود یک منظره است  – و ما حتی در داخل هم نبوده ایم – اما یک فضای کوچک و چند مکان  برای غذا وجود دارد. ظاهراً ، نماهای این پارک از بهترین موارد موجود در این بخش است ، بنابراین ما گاهی اوقات کاوش خواهیم کرد … فقط در این بازدید نیست. زیرا اکنون قصد داریم به مقصد نهایی خود برویم…

اکنون به کونیالتی نزدیکتر می شویم

 

در این مرحله ، ما به ترمینال تراموا تاریخی آنتالیا می رسیم ، بنابراین برای دیدن مناظر ساحل کمی ازخط تراموا فاصله داریم.

من عاشق وسعت این صحنه هستم. برای دریافت مقیاس ، به اندازه مردی که روی صخره ایستاده است  و به دریا و نقاط ریز در دریا کم عمق در زیر آن نگاه کنید – بچه ها احتمالاً اولین شنا سال خود را دارند.

مناظر برج ساعت

کلام آخر و پایان پیاده روی شگفت انگیز

و این پایان پیاده روی ما از برج ساعت آنتالیا تا کونیالتی است. یا می توانید در اینجا بایستید و مناظررا به مدت طولانی مشاهده کنید ، یا در پشت شما ، یک باغ چای با چشم اندازهای مشابه وجود دارد ، جایی که می توانید یک آبجو سرد نیز تهیه کنید. گزینه های دیگر شما دنبال کردن جاده پیچ در پیچ به سمت ساحل است ، یا اگر کمی تمدن می خواهید ، موزه باستان شناسی عالی آنتالیا دقیقاً در کنار جاده است. و چیزهایی در مورد بازگشت؟ آه ، چه چیزی بهتر از بازگشتن در کنار آن ساحل در کنار تراموای تاریخی آنتالیاست. ما در پست دیگری در مورد آن خواهیم گفت …

پیاده روی از برج ساعت آنتالیا به کونیالتی – اطلاعات مفید:

پیاده روی از برج ساعت آنتالیا تا کونیالتی تقریبا 2 کیلومتر است.

در این مسیر تعداد زیادی مغازه ، رستوران و باغ چای وجود دارد.

پارک های بی شماری وجود دارد که می توانید مدتی در آن بنشینید تا از مناظر لذت ببرید.

تابستان ساحل کونیالتی

در تابستان ، ساحل کونیالتی بسیار پرطرفدار است و شب ها دارای کافه های پر جنب و جوش است – ما همیشه در فصلی در آنجا هستیم بنابراین هرگز آنها را کامل ندیده ایم.

اگر می خواهید از Kaleiçi یا Işıklar به این انتهای شهر برسید و نمی خواهید قدم بزنید ، تراموا تاریخی مسیر کامل را طی می کند و یک راه جالب برای گردش است. برای این کار به کارت آنتالیا احتیاج دارید (این یک کارت حمل و نقل عمومی است که در مغازه ها و کیوسک ها موجود است).

می توانید از طریق Booking.com هتل در آنتالیا رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *