خانه کیهان لر سنتی آلانیا واقع در محله Hisarici در قلعه آلانیا به صورت رایگان به شهرداری واگذار شده است تا به عنوان مرکز صنایع دستی سنتی آلانیا با نام “خانه Sandık Emini Khanhanlar” مورد استفاده قرار گیرد.

خانه کیهان لر در بافت تاریخی آلانیا

مطالب مرتبط : کشور ترکیه

کتیبه مربوط به خانه کیهان لر

این از کتیبه روی دیوارهای بیرونی قابل فهم است که این بنا در سال 1889 ساخته شده است. طبقه همکف سازه دو طبقه با طرح تالار خارجی ، پیوند سنگ معدن و چوب است. محیط اطراف سنگ ها با قطعات آجر-کاشی با تکنیک “کار ناخن (civileme)” نمای منحصر به فردی به منطقه داده است. دیوان و فضاهای اطراف آن ، همانطور که در همه خانه های آلانیا مشاهده می شوند ، بخش هایی هستند که به عنوان انبار و مخزن استفاده می شدند.

طبقه بالا ، اتاق نشیمن اصلی ساختمان ، شامل یک حیاط (hayat) و فضاهای اطراف آن است. حیاط (hayat) ، که بیشترین استفاده را برای زندگی روزمره خانوارها دارد ، با توجه به خصوصیات عمومی ، دسترسی به اتاقها و ساختمان خانه ، به زیبا ترین مکان تبدیل می شود. Çağnişir ، یکی از اتاقهای روبروی حیاط  ، اتاقی برای سرگرم کردن میهمانان در قسمت دید است. دو اتاق دیگر که به حیاط باز می شوند ، در قسمت پشتی و تاکستان در جلوی نمای خارجی سازه قرار دارند.

مطالب مرتبط : قیمت تور ترکیه

کتیبه مربوط به خانه کیهان لر

طبقات این خانه ی تاریخی

در طبقه بالای ساختمان دو سازه جداگانه در کنار هم دیده می شود. در حالیکه فضاهایی در نمای بیرونی در قسمت نما با روکش نازک چوب بالای اسکلت چوبی ساخته شده است ، بخش ها در قسمت پشتی، سازه ای با دیوار سنگی دارند.

در سازه از دو سیستم سقف متفاوت سقف خاکی و سقف با کاشی شیب دار استفاده شده است. اگر با تور آلانیا به این مکان رفتید حتما نظر خود را در ارتباط با این محل با ما در اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *