خانه فرهنگ و نمایشگاه گیاهی شهرداری آلانیا

این سازه ثبت شده ، که یکی از نمونه های زیبای خانه های سنتی آلانیا است و پس از سلب مالکیت در شمال برج قرمز در خیابان ایسکله ، توسط شهرداری آلانیا مرمت شده است ، با خانه دیگری (امروز اداره بندر) ، مجاور آن ، توسط مولازیم محمد بیگ در سال 1860 ساخته شده است.  این بنا نمونه ای از خانه های سنتی آلانیا که شهر آلانیا نشان می دهد که از سال های 1800 از خارج از منطقه قلعه آلانیا شروع به توسعه کرد.

خانه فرهنگ و نمایشگاه گیاهی شهرداری آلانیا

طراحی خانه فرهنگ و نمایشگاه گیاهی شهرداری آلانیا

دو طبقه با طرح تالار مرکزی ، در حالی که دیوارهای طبقه پایین از سنگ معدن با پیوند چوبی است ، طبقه فوقانی چوبی است و دیوارهای داخلی با ملات کاه و گل گچ کاری شده اند. جزئیات پنجره ها ، درب و سقف چوبی منحصر به فرد خانه های سنتی آلانیا ، در طبقه همکف و طبقه بالا قابل مشاهده است.

طبقه همکف که در ابتدا به عنوان انبار ، مخزن و فضای سرویس به عنوان ویژگی خانه های آلانیا مورد استفاده قرار می گرفت ، به عنوان نمایشگاه گیاهی استفاده می شود. این مرکز که نخستین نمایشگاه گیاهی است که تحت عنوان شهرداری آلانیا در ترکیه تأسیس شده است و دارای 322 گونه گیاهی از جمله 20 گونه بومی و 38 گونه پروانه است که در قلعه آلانیا و محیط آن در محدوده “مشاهده گیاهان و حشرات در قلعه آلانیا” شناسایی شده اند. طبقه بالا و باغ سازه ثبت شده در همه سال ها میزبان نمایشگاه های موقت است. شما می توانید با اطلاع از قیمت تور آلانیا آن را رزرو و از این مکان دیدنی بازدید فرمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.