جاده کورنیچ ابوظبی در هشت کیلومتری اسکله مانیکور شده قرار دارد که شامل مناطق بازی کودکان ،  مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی جداگانه ، کافه ها و رستوران ها ، و ساحل کورنیچ – پارک ساحلی محافظت شده است.

ساحل کورنیچ

این بخش طولانی از ساحل در امتداد جاده کورنیچ از نزدیکی هتل هیلتون تا آنسوی خیابان الخلیج العربی ، جایی که ورودی اصلی آن را خواهید یافت ، امتداد دارد. در طول هفته معمولاً می توانید چتر ساحلی پیدا کنید ، اما در طول آخر هفته همه آنها به سرعت پرفته می شوند. شما نمی توانید تا فاصله خیلی دور شنا کنید؛ نرده های شناور شما را در فاصله 40 متری ساحل نگه می دارند و تعداد زیادی غریق نجات در اطراف آن وجود دارد.

کورنیچ ابوظبی (The Corniche) در کشور امارات متحده عربی
نمایی از The Corniche در شهر ابوظبی

ساحل کورنیچ دست نخورده ابوظبی  نشان پرچم آبی – نشان سازگاری با محیط زیست مشهور بین المللی برای سواحل و ماریناها که آب حمام تمیز و ایمن را تضمین می کند ، دریافت کرده است.

هر ماه حدود 30000 تا 50000 بازدید کننده به کورنیچ می آیند و از سه بخش جداگانه برای خانواده ها ، مجردها و عموم مردم لذت می برند. بیش از 1100 پارکینگ رایگان با فاصله پنج دقیقه پیاده روی تا ساحل وجود دارد که 10 AED (7/2 دلار آمریکا) را برای ورود به بخش های خانوادگی و مجردی گرفته می شود. ورود به ساحل عمومی رایگان است.

قدرت پدال کورنیچ ابوظبی

یک راه سرگرم کننده و سالم برای گشت و گذار در کورنیچ اجاره دوچرخه است. ورزش های سواری سرگرم کننده مجموعه ای از دوچرخه ها – از دوچرخه های کوهستانی ، تا دوچرخه های شهری که می توانند دو یا سه مسافر در پشت خود داشته باشند ، و حتی دوچرخه هایی با طراحی ویژه برای خانم های دارای حجاب- را انتخاب می کند.

کورنیچ ابوظبی (The Corniche) در کشور امارات متحده عربی
نمایی از خلیج فارس در کورنیش

ورزش های سواری سرگرم کننده چهار ایستگاه اجاره ای در امتداد پیاده رو کورنیچ با ایستگاه اصلی خود در خارج از کلوب ساحلی هیلتونیا دارد. کرایه ها از 30 AED (8 دلار آمریکا) در هر ساعت برای بزرگسالان و 20 AED (5 دلار آمریکا) برای کودکان آغاز می شود. بلیت های 12 ساعت دوچرخه سواری نیز به قیمت 250 AED (68 دلار آمریکا) در دسترس است. برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت تورهای تفریحی امارات متحده به صفحه تور ابوظبی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *