کتابخانه قصر الوطن

کتابخانه قصر الوطن

بستر دانش یکپارچه

این کتابخانه در قصر الوطن ، یکی از معدود بخش های ریاست جمهوری در جهان است که درهای خود را برای عموم مردم باز کرده است و مقصدی مهم در چشم انداز فرهنگی ابوظبی است. تور دبی فرصت مناسبی برای بازدید از این کتابخانه می باشد.

كتابخانه قصر الوطن بازتاب امارات متحده عربی 2021 است كه از اقتصاد دانشی برای ترویج و توسعه از طریق سرمایه گذاری در ذهن و منابع انسانی پشتیبانی می كند. این کتابخانه یک افزودنی چشمگیر به شبکه کتابخانه های عمومی در امارات ابوظبی است که از طریق جدیدترین فن آوری ها و تکنیک ها منابع اطلاعاتی را فراهم می کند.

منابع جامع

این کتابخانه مجموعه بزرگی از منابع اطلاعاتی در زمینه های علوم و هنرهای امارات متحده عربی دارد. این نشریات که بیش از 35 سال جمع آوری شده اند ، موضوعاتی از جمله تاریخ ، جغرافیا و توسعه اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی امارات را در بر می گیرند. اسناد رسمی و تاریخی از منابع محلی و بین المللی در کنار قانون اساسی و قوانین امارات قابل دسترسی هستند.

این کتابخانه همچنین نشریاتی از موسسات فرهنگی ، مراکز تحقیقاتی ، مقامات رسمی و انتشارات خانه ها از سراسر امارات متحده عربی دارد. کتابهایی در مورد باستان شناسی ، تاریخ ، میراث ، خاطرات ، زندگی نامه ها ، علوم انسانی و اجتماعی ، آمار ، اداره ، فرهنگ ، ادبیات ، هنرها و سایر منابع مورد علاقه مردم وجود دارد.

این انتشارات برای پاسخگویی به نیاز محققان و مردم در همه سنین و رشته ها با دقت انتخاب شده اند. رشد و گسترش منابع کتابخانه ای در آینده شامل برنامه های تعاملی خواهد بود که به دنیای کاغذ و نشر الکترونیکی و چندرسانه ای می پیوندند.

مفهوم یکپارچه خواندن

کتابخانه قصر الوطن یک تجربه خواندن یکپارچه را ارائه می دهد ، جایی که منابع به زبان های عربی ، انگلیسی و بسیاری از زبان های دیگر در دسترس هستند. اینها شامل کتابهای چاپی ، کتابهای الکترونیکی ، کتابهای صوتی و تصویری ، نشریات دوره ای ، چندرسانه ای ، نامه دانشگاه ، مقاله های تحقیقاتی ، روزنامه ها و مجلات ، اسناد ، دایره المعارف ها ، خلاصه کتاب ، فرهنگ لغت های مرجع ، بانک اطلاعاتی و دست نوشته های نادر است.

فضای داخلی این کتابخانه ، در اتاق های مدرن مجهز به رایانه ، با منابع الکترونیکی مناسب برای جستجو ، یک تحقیق ، خواندن و نوشتن راحت را فراهم می کند.

برنامه ها

علاوه بر مجموعه جامع كتاب و منابع كتابخانه ، مجموعه ای از ابتکارات جامعه از جمله مباحث تابلویی و اجرای موسیقی ، محاوره گفتگو و تبادل دانش را شامل می شود.

خدمات كتابخانه

قرض گرفتن

این کتابخانه به خوانندگان این امکان را می دهد تا موارد چاپی و سایر مطالب را از طریق یک سیستم عضویت قرض بگیرند. عموم می توانند مطالب کتابخانه را در وب سایت مشاهده کنند.

خدمات مرجع

کارکنان این کتابخانه خدمات مختلفی را برای دسترسی به اطلاعات و لیست های مرجع ارائه می دهند. آنها می توانند به بازدید کنندگان در نحوه استفاده از کتابخانه دیجیتال آموزش دهند و اطلاعاتی در مورد برنامه های کتابخانه ارائه دهند.

تورهای راهنما

تورهای ویژه دبی بازدید کنندگان را قادر می سازد تا درباره کتابخانه و محتویات آن و نحوه استفاده بیشتر از برنامه ها و منابع آن اطلاعاتی کسب کنند.

دسترسی به اینترنت

این کتابخانه دسترسی به اینترنت و رایانه ها را برای استفاده از خدمات الکترونیکی آن فراهم می کند.

کتابخانه دیجیتال

این کتابخانه دیجیتالی منابع مختلفی را در قالب های مختلف مانند موارد چاپی و تجهیزات صوتی و تصویری ارائه می دهد و اعضای این کتابخانه می توانند از هر مکانی در امارت ابوظبی به آنها دسترسی پیدا کنند.

عضویت

كتابخانه قصر الوطن برای همه اتباع امارات متحده عربی ، ساكنین و بازدید كنندگان باز است و می توان به صورت حضوری یا از طریق كارت عضویت كه دسترسی به کلیه خدمات را فراهم می كند ، بازدید كنند.

برای به دست آوردن کارت عضویت ، لطفاً به این آدرس مراجعه کنید: library.dctabudhabi.ae

اطلاعات:

ساعات کار:

روزانه 10 صبح تا 8 عصر

مکان: الراس الاخدار

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.