با ارتفاع 1240 متر ، جبل حافیت بلندترین قله امارات و دومین امارات متحده عربی است. این قله صخره ای برجسته ، که از العین محافظت می کند و با عمان هم مرز است ، از سنگ آهک خاکی که در طی میلیون ها سال تشکیل شده است ، ساخته شده است. اکتشافات فسیلی قابل توجهی در منطقه انجام شده است که قطعات حیاتی از تاریخ باستانی شهر است. با انتخاب تور ابوظبی از این شهر جذاب دیدن نمایید.

بیش از 500 آرامگاه باستانی با قدمت 5000 سال در کوهپایه های جبل حافیت یافت شده اند

بیش از 500 آرامگاه باستانی با قدمت 5000 سال در کوهپایه های جبل حافیت یافت شده اند

شما می توانید تا آنجا با ماشین بروید و یا در صورت داشتن استقامت ، دوچرخه ای را به بالا از طریق یک بزرگراه پیچ در پیچ برانید ، که edmunds.com (منبع آنلاین اطلاعات خودرو) آن را به عنوان” بزرگترین جاده های رانندگی در جهان ”  توصیف می کند. زمانی که شما به بالای قله می رسید، مناظر باشکوه از العین را می بینید ، جایی که می توانید در هتل مرکیور جبل حافیت در نزدیکی قله جبل استراحت کنید.

مقبره های جبل هافیت

مقبره های جبل هافیت

مقبره 5000 ساله جبل حافیت نشانگر آغاز دوره برنز در امارات است. کاوش های باستان شناسان دانمارکی در سال 1959 شواهدی از ظروف سرامیکی و آثار باستانی مسی در این مقبره ها آشکار کرد. این آثار باستانی نشان دهنده اهمیت تجارت دریایی در سراسر خلیج فارس بود.

مقبره ها، مقبره های یک اتاقه هستند و از سنگ های محلی برش نخورده یا تقریباً برش خورده ساخته شده اند. اینها با مقبره های اوم ان-نار که از بلوک های ریزه کاری شده ساخته شده و شامل بقایای صدها نفر است ، متفاوت است.

جبل هافیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *