پارک بیابانی جبل هافیت واقع در سمت شرقی جبل هافیت ، اقامتگاه بسیاری از آثار باستانی و تاریخی است که گواهی بر تاریخ غنی ابوظبی امارت است. این تاریخ اشتغال بیانگر بسیاری از تحولات اساسی است که در طول 8000 سال گذشته در کل کشور رخ داده است. با انتخاب تور ابوظبی از این شهر جذاب دیدن نمایید.

در سال 2011 ، یونسکو منطقه پارک صحرایی جبل هافیت را به عنوان یکی از آثار میراث جهانی – اولین بار در نوع خود در امارات – به رسمیت شناخت. جبل هافیت اکنون به یک مکان جذاب تفریحی تبدیل شده است که با طیف وسیعی از فعالیت ها برای هر نوع بازدید کننده ای که می تواند جذاب باشد.

برخی از فعالیت ها که می توانید در پارک بیابانی جبل هافیت انجام دهید عبارتند از:

برخی از فعالیت ها که می توانید در پارک بیابانی جبل هافیت انجام دهید عبارتند از:

– دوچرخه سواری: اجاره دوچرخه از مکان های مخصوص

– پیاده روی: مسیرهایی که توسط راهنماهای حرفه ای هدایت می شوند

– تجربه کمپینگ شخصی : یک مکان را رزرو کنید و یک چادر شخصی برپا کنید. اجاره تجهیزات در محل در دسترس خواهد بود.

– تجربه کمپینگ : یک بسته کامل که سرویس یک شبه کمپینگ کویری ، شامل وعده های غذایی ، را در یک چادر به سبک  بادیه نشینی ، ارائه می دهد.

– تجربه کمپینگ لوکس : یک تجربه کمپینگ 5 ستاره در فضای باز – لمس کردن ، سرویس کامل در چادر حبابی با تهویه مطبوع و با حداکثر راحتی در یک فضای مجلل.

– تورهای راهنمای WD4 : یک تور راهنمای WD4 را رزرو کنید و به کشف مناطق اطراف پارک کویری جبل هافیت با تورهای همراه با راهنمای سفر بپردازید.

ارتفاع برج های هافیت

ارتفاع برج های هافیت

برج های جبل هافیت با ارتفاع 1240 متر، برج های نگهبانی در مقابل العین و مرزهای عمان هستند که از سنگ های آهکی صخره ای که طی میلیون ها سال گذشته ایجاد شده اند ، ساخته شده است. اکتشافات فسیلی قابل توجهی در منطقه انجام شده است که قطعات اساسی از منبت کاری از تاریخ باستانی شهر هستند. بیش از 500 آرامگاه باستانی با قدمت 5000 سال در کوهپایه های جبل هافه یافت شده اند.

مقبره 5000 ساله جبل هافیت نشانه آغاز دوره برنز در امارات است. کاوش های باستان شناسان دانمارکی در سال 1959 آثار سرامیکی و باستانی مسی در این مقبره ها یافتند. این آثار باستانی نشان دهنده اهمیت تجارت دریایی در سراسر خلیج فارس بود.

مقبره ها، مقبره های یک اتاقه هستند و از سنگ های محلی کار نشده یا تقریباً برش خورده ساخته شده اند. اینها با مقبره های ام ان-نار(Umm an-Nar) که از بلوک های ریزه کاری شده ساخته شده و شامل بقایای صدها نفر اند ، متفاوت است.

این مقبره های عصر برنز در طی یک دوره 500 ساله بین 3200 پیش از میلاد و 2700 پیش از میلاد ساخته شده اند ، که برجسته ترین آنها در یک نکروپولیس در امتداد کوهپایه های شرقی واقع شده است. مقبره های دیگر در امتداد طوقه های تپه ها و پشته ها قرار دارند که در سمت شمالی جبل هافیت به سمت شهر العین یافت شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *