پارک باستان شناسی هیلی

پارک باستان شناسی هیلی

تنها در 10 کیلومتری العین (در جاده دبی) باغ های باستان شناسی هیلی واقع شده اند. این مکان به دلیل ترکیب یک باغ عمومی و مکان باستان شناسی ، یک مکان محبوب برای گردشگران و ساکنان است.

پارک باستان شناسی هیلی برای برجسته کردن بناهای باستانی العین گسترش یافته است و به راحتی آنها را در دسترس بازدید کنندگان قرار می دهد. بیشتر بناهای تاریخی مربوط به دوره اوم ان-نار است که مربوط به حدود 2500 پیش از میلاد تا 2000 پیش از میلاد مسیح است و به نام جزیره ای در نزدیکی ابوظبی نامگذاری شده بود که در ابتدا بقایای این فرهنگ مهم کشف شد.

مرکز آن مقبره بزرگ هیلی است که قدمت آن در حدود 2000 قبل از میلاد مسیح بر میگردد. این مقبره به شکل دایره ای به قطر حداکثر 12 متر و تقریباً 4 متر ارتفاع ساخته شده است که از این مقبره برای دفن مردم شهرک های اطراف استفاده می شد. این مقبره دارای دو ورودی است که با نقش های برجسته حکاکی شده ای تزئین شده است که مجسمه های انسانی و حیوانی را به تصویر می کشد. بسیاری از مقبره های مشابه دیگر در سراسر منطقه هیلی یافت می شوند. در آینده یک دنباله باستان شناسی به گردشگران این امکان را می دهد تا از این مکان ها دیدن کنند و درباره فرهنگ اوم ان-نار اطلاعات بیشتری کسب کنند.

علاوه بر مقبره ها ، چندین قلعه و شهرک عصر برنز در داخل و بیرون پارک باستان شناسی هیلی وجود دارد. یکی از این موارد ، هیلی 8 ، شواهدی از اولین کشاورزی در امارات متحده عربی با قدمت حدود 5000 سال پیش را نشان داد. آثار باستانی از این مکان ها را می توان در موزه ملی العین مشاهده کرد.

بناهای باستانی دیگری نیز در اطراف این پارک وجود دارد ، اما عمدتاً این باغ دارای گیاهان ، چشمه ها و منطقه بازی کودکان است. هیلی در نزدیکی دره فسیل، منطقه ای غنی از انواع فسیل های قدمت هزاران سال تا زمان پوشاندن دریا قرار دارد.

اطلاعات:

ساعات کاری: روزانه: 4 بعدازظهر – 11 شب

فقط برای خانواده ها

مکان: خیابان محمد بن خلیفه ، العین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.