کتابخانه ملی ابوظبی

کتابخانه ملی ابوظبی

كتابخانه ملي ابوظبي موظف به جمع آوري ، حفظ و ارتقاء كتاب ها و نيز مطالعه ، نوشتن و تحقيقات در امارات و جهان عرب است. کتابخانه ملی که در سال 1981 تأسیس شده است ، نه تنها بزرگترین مجموعه کتاب ها و نسخه های خطی امارات متحده عربی و همچنین سایر اسناد و منابع دانش دیجیتالی را در خود جای داده است ، بلکه فرهنگ خواندن و نوشتن را در امارات نیز ترویج می دهد و منبع مهمی برای محققان و دانشگاهیان است. کتابخانه ملی دارای بیش از دو میلیون جلد کتاب ، نشریات ، نسخه های خطی و مطالب الکترونیکی از جمله بیش از 300000 عنوان به زبان عربی و 100000 عنوان به زبان های دیگر است. همچنین نسخه های خطی باستانی عربی و اسلامی را در موضوعاتی مانند ادبیات ، دین ، علم و هنر جمع آوری ، حفظ و به نمایش می گذارد.

این دست نوشته ها در ساختمان کتابخانه ملی به نمایش در آمده و می توان در ساعات عادی کار از آن بازدید کرد. این کتابخانه روزانه 14 ساعت خدمات خود را به محققان و خوانندگان ارائه می دهد و همچنین در آخر هفته ها نیز باز است. این کتابخانه کاتالوگ آنلاین از کلیه منابع موجود در مجموعه خود دارد و از محققانی که کارهایی را انجام می دهند ، پشتیبانی می کند که عموماً در امارات متحده عربی ، منطقه خلیج فارس و جهان عرب متمرکز است.

ابتکارات و برنامه ها

کتابخانه ملی میزبان جشنواره هایی مانند نمایشگاه بین المللی کتاب ابوظبی و نمایشگاه کتاب العین است و جوایزی همچون جایزه کتاب شیخ زاید را برای ایجاد آگاهی و علاقه به خواندن و نوشتن در بین جمعیت امارات و جهان عرب زبان برگزار می کند.

آن همچنین آثار اصلی به زبان عربی و همچنین کتابهای خارجی که از طریق برنامه هایی مانند کلیما و اسدردات به عربی ترجمه شده اند، را منتشر می کند و از ابتکار قلم نویسندگان اماراتی حمایت می کند. بعلاوه ، كتابخانه ملی جامعه كتابخانه ها و کتابخانه سیار را در امارات ابوظبی اداره می كند.

شرایط عضویت: سپرده قابل استرداد 400 AED به صورت نقدی، یک عکس ، یک نسخه از ویزای اقامت معتبر امارات و کپی پاسپورت باید همراه با فرم درخواست ارسال شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.